«Mums vajadzīga stipra Apvienotā Karaliste ar spēcīgu balsi ES. Ja tā būs, mēs varēsim veikt nepieciešamās izmaiņas, kas nāks par labu visiem,» kancleri citēja BBC.
A. Merkele lika noprast, ka atsevišķos jautājumos atbalsta Lielbritānijas premjera Deivida Kamerona aicinājumu izdarīt pārmaiņas. Arī Vāciju satraucis «pabalstu tūrisms» - kad migranti no ES valstīm izmanto brīvās pārvietošanās priekšrocības, lai dzīvotu par valsts līdzekļiem. Tomēr kanclere norādīja, ka tos britus, kas vēlas dzirdēt Vācijas atbalstu fundamentālām ES reformām, gaidot «vilšanās».
Kanclere vienas dienas vizītē uzrunāja parlamentu, devās darba pusdienās ar D. Kameronu, tikās ar britu lielāko partiju līderiem, kā arī ieradās uz tēju pie karalienes Elizabetes II. A. Merkeles vizīte uzlūkota kā mēģinājums pierunāt britus neuzgriezt muguru savienībai. Lielbritānija kancleri uzņēma ar cerībām, ka tā palīdzēs panākt britu cerētās izmaiņas ES, atvēlot valstu parlamentiem lielāku teikšanu.
Britu eiroskeptiķi, kas atrodami arī premjera pārstāvētās Konservatīvās partijas rindās, palielinājuši spiedienu uz D. Kameronu ar aicinājumiem pārskatīt Lielbritānijas attiecības ar ES. Britu premjers vēlas ar Briseli vienoties par dalības noteikumu izmaiņām, lai Lielbritānija iegūtu lielāku teikšanu par atsevišķām sfērām, bet aizvien būtu pilntiesīga ES dalībvalsts.
D. Kamerons apsolījis - ja konservatīvie uzvarēs 2015. gadā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, viņš līdz 2017. gadam sarīkos referendumu par to, vai Lielbritānijai būtu jāpaliek ES dalībvalstij. Pirms referenduma viņš vēlas panākt ES reformas, lai padarītu savienību pievilcīgāku britu acīs. Ņemot vērā, ka A. Merkele ir ES ietekmīgākās valsts līdere, D. Kamerons pievērsis īpašu rūpību attiecībām ar Vācijas kancleri.
Daudzi analītiķi norādījuši, ka D. Kamerons pārvērtējis A. Merkeles spēkus, turklāt kancleres centieni stiprināt eirozonas vienotību varētu nebūt pa prātam Lielbritānijai, kas saglabājusi nacionālo valūtu. «Ir ļoti maz vietas manevriem,» Reuters sacīja Sabīne fon Opelna. «Merkele Eiropā ir svarīga, taču viņa nav viena. Viņa nevar riskēt nodarīt kaitējumu attiecībām ar citiem svarīgiem partneriem, piemēram, Franciju.»