Tiesas prāva notiek kādā Ēģiptes galvaspilsētas priekšpilsētā vienā no Valsts policijas akadēmijas auditorijām, kurā ierīkots īpašs būris. H. Mubarakam ir izvirzītas apsūdzības korupcijā, amata pilnvaru pārsniegšanā un manifestantu slepkavību organizēšanā. Kopumā protestos Ēģiptē gājuši bojā vismaz 850 cilvēku. Ja bijušais Ēģiptes prezidents tiks atzīts par vainīgu, viņam draud nāvessods.
Abus viņa dēlus apsūdz korupcijā, bijušo iekšlietu ministru un viņa padotos - demonstrantu slepkavību organizēšanā. Aizmuguriski par korupciju tiks tiesāts arī tuvs H. Mubaraka līdzgaitnieks uzņēmējs Huseins Salems. Jāpiebilst, ka Ēģiptē par korupciju jau ir notiesāti vairāki bijušie ministri, to vidū arī H. el Adlijs, kuram tika piespriests 12 gadu ilgs cietumsods.
H. Mubaraks, kurš pēc vairākas nedēļas ilgušiem masu protestiem 11. februārī atkāpās no amata, tiesas sēdē tika nogādāts uz īpašas medicīniskas kušetes. Aprīlī viņš pārdzīvoja sirdslēkmi un pēdējos mēnešus atradās arestā vienā no kūrortpilsētas Šarm eš Šeihas slimnīcām. Kā apgalvo H. Mubaraka advokāti, bijušais valsts vadītājs veselības stāvokļa dēļ nav spējīgs stāvēt vai pat sēdēt.
Prāvas sākumā H. Mubaraks paziņoja, ka neatzīst nevienu no viņam izvirzītajām apsūdzībām.
Lielā interesentu skaita dēļ pie ēkas, kurā notiek tiesas sēde, uz liela ekrāna tiek translēta sēdes tiešraide. Kārtību uztur aptuveni trīs tūkstoši policistu un karavīru, kuri cenšas nepieļaut tiešas sadursmes starp H. Mubaraka atbalstītājiem un pretiniekiem, kas lielā skaitā pulcējas pie ēkas.
Vēl viens jautājums, kas tiek plaši apspriests medijos, - cik ilgi turpināsies tiesas sēde, un vai H. Mubaraks sagaidīs tās beigas. Tiesnesis Ahmeds Rifaats ir pazīstams kā cilvēks, kurš arī H. Mubaraka valdīšanas gados nav pakļāvies režīmam, un kā tiesnesis, kas vienmēr cenšas pieņemt spriedumus iespējami ātri, raksta BBC. Taču apsūdzētā veselības stāvoklis ir ļoti slikts, un, tā kā apsūdzība sastāv no 4000 lappusēm un ar to jādod iespēja iepazīties H. Mubaraka juristiem, iespēju novilcināt prāvu ir gana.