Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Nenoplūca darba augļus

Atspēlējušies pēc bezcerīga pirmā puslaika, VEF Rīga basketbolisti galotnē tomēr nespēja līdz galam salauzt Haifas Maccabi ULEB Eiropas kausa spēlē (72:74). Lai iekļūtu otrajā posmā bez konkurentu palīdzības, Latvijas čempioniem jāuzvar abās atlikušajās priekšsacīkšu spēlēs.

Minūti pirms spēles beigām rezultāts uz tablo bija neizšķirts 72:72, turklāt bumba bija rīdziniekiem, kuriem atlikušajā laikā bija iespēja veidot divus uzbrukumus. Diemžēl neviens no tiem neizdevās, un nācās izdarīt sarežģītus tālmetienus, bet pretinieki savu vienīgo iespēju izmantoja. Maccabi līdera Dontes Smita apturēšana pēdējās desmit sekundēs prasīja pārāk daudz resursu, lai atbloķētu viņa komandas biedru Aiku Ofoegbu, kurš, neviena netraucēts, guva izšķirošo grozu.

Aizraujošu notikumu gan netrūka arī pirms pēdējās minūtes. VEF Rīga aizvadīja ļoti vāju pirmo puslaiku, kurā sliktāks par rezultātu (29:45) bija tikai viesu parādītais sniegums. Maccabi basketbolisti prasmīgi izjauca rīdzinieku iestrādnes uzbrukumā un diktēja notikumus arī laukuma otrā galā. Pāri visam pretinieki dominēja cīņā zem groza, izcīnot trīs reizes vairāk atlēkušo bumbu.

Labā ziņa ir tā, ka rīdzinieki šajā situācijā nenolaida rokas, kā šosezon ne reizi vien līdzīgās situācijās ir gadījies. Pārtraukumā krasi pamainījis taktiskos uzsvarus, VEF komandas treneris Ramūns Butauts mājiniekus sakāva ar pašu ieročiem - individuālu, krietni vienkāršotu spēli abos laukuma galos. Īpaši veiksmīgi spēlēja līdzšinējā sezonā ne vienmēr pārliecinājušie Artūrs Bērziņš un Kristaps Janičenoks, piebalsoja pārējie, un rezultāta starpība dila tik strauji, ka Latvijas čempioniem dažkārt pat pietrūka pacietības turpināt iesākto, jo gribējās cīņas iznākumu izšķirt uzreiz. Par to nācās samaksāt ar vairākām paviršībām atspēlēšanās gaitā, tādēļ izšķirošos brīžus, par kuriem rakstīts augstāk, komandas sagaidīja līdzvērtīgās pozīcijās, nevis ar viesu pārsvaru.