Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Neprata laikā piebremzēt

Nespēja noticēt pretinieku spējām atspēlēties iegāza VEF Rīga komandu, kas izlaida no rokām kārtējo praktiski uzvarēto spēli VTB Vienotās līgas turnīrā. Šoreiz Latvijas čempioni ļāva uzgavilēt kolorītā uzņēmēja Dmitrija Gerasimenko īpatnējā projekta piekritējiem, neprotot otrajā puslaikā nosargāt 25 punktu pārsvaru un ar 92:94 zaudējot Volgogradas Krasnij Oktjabr.

Zīmīgi, ka tieši 37 gadus vecais kluba prezidents Gerasimenko, kurš ārpus Krievijas (tur viņam liegts iebraukt) notiekošajās spēlēs ļaujas kārdinājumam savu vaļasprieku, basketbolu, piekopt pašam piederošajā komandā, spēles pēdējā ceturtdaļā iesāka izšķirošo Krasnij Oktjabr atspēlēšanos, kas beidzās ar platu jo platu smaidu viesu sejās.

Pirms tam ar mērķtiecīgu spiedienu uz pretinieku vājāko vietu groza apakšu vefieši jau spēles sākumā ieguva komfortablu pārsvaru un šķita kontrolējam notikumus laukumā līdz pat pēdējai ceturtdaļai. Lai gan bija atsevišķi krituma brīži, tie neliedza mājiniekiem vairākkārt sasniegt divdesmit punktu pārsvaru. Pat tad, kad viesi ar nelielu izrāvienu trešā ceturkšņa beigās panāca 16 punktu deficītu, kolēģu aizrādījums par to, kā mūsdienu basketbolā ātri sadeldējamu starpību, nāca ar smaidu.

«Apstājāmies. Un par to sāpīgi samaksājām,» nokārtu galvu secināja VEF Rīga uzbrucējs Jānis Bērziņš. Viņam gan īsti nevar piekrist, jo tieši apstāties brīdī, kad vēl bija solīds teju divdesmit punktu pārsvars uz tablo, rīdzinieki neprata. Tā vietā komanda pievienojās pretinieku spēles stilam, izpildot ne mazums sasteigtu metienu. Šeit jāatgriežas pie tā, ka komandā joprojām ļoti trūkst pieredzējuša saspēles vadītāja.Neveiksmju sēriju VEF Rīga centīsies pārtraukt piektdien Minskā pret baltkrievu čempionu Cmoki.