Roulandu ģimene, kā tas piederas šādos gadījumos, arī neizplatīja paziņojumu presei par it kā ceturtdien noslēgto darījumu. Piektdien vēlu vakarā, kad _Diena_ nesekmīgi bija mēģinājusi sazināties pa vairākiem A.Tralmaka iedotiem telefona numuriem, kāda persona, kas uzdevās par Džonatanu Roulandu, vienu no ģimenes pārstāvjiem, beidzot tika sazināta un apstiprināja avīžu iegādes faktu
Īpašnieku necaurredzamība un vēl jo vairāk atšķirīgā nostāja par to, kādam jābūt kvalitatīvam un redakcionāli neatkarīgam laikrakstam, kļuva par iemeslu, kāpēc piektdien pamest Dienu nolēma tās vadība un vairāki žurnālistu. Šī situācija bija briedusi jau kopš 3.jūlija, kad A.Tralmaks nopirka abu uzņēmumu akcijas no Zviedrijas kompānijas Bonnier. Bijušais laikraksta Diena direktors toreiz nespēja nosaukt investorus, taču solīja to izdarīt tuvākajā laikā. Vienlaikus viņam tuvu stāvošas personas vēstīja, ka investoru vidū ir Skype bijušie veidotāji, taču, saņemot pretrunīgus signālus un sazinoties ar Skype dibināšanā iesaistītajām personām, tika saņemts stingrs noraidījums par to līdzdalību darījumos.
Redakcija dienu no dienas dzīvoja A.Tralmaka solījumos, ka tūlīt tūlīt viss būs skaidrs un sakārtots. Tā A.Tralmaks informēja avīzi, ka viens no īpašniekiem ir Igaunijas mediju uzņēmuma Ekspress Group padomes vadītājs Gunars Kobins, taču arī viņš pēcāk stingri noliedza jebkādu saistību. Nedēļu pēc avīzes nopirkšanas sarīkotajā preses konferencē A.Tralmaks un viņa partneris šajā darījumā, igauņu uzņēmējs Kalle Norbergs klāstīja nākotnes plānus par investīciju fonda izveidi. Tika apgalvots, ka naudas devēju nākot no Igaunijas, kā arī Lielbritānijas, Dānijas un Zviedrijas. A.Tralmaks vienlaikus paziņoja, ka ir jāsamazina avīzes izmaksas, apvienojot Dienu un Dienas Biznesu. Tāpat viņš uzskatīja, ka laikrakstam nepieciešams definēt jaunas vērtības.
Trīs mēnešu laikā Dienas žurnālisti pārbaudīja vēl vairāku A.Tralmaka minētu personu un kompāniju vārdus, taču viņi visi noliedza jebkādu saistību ar šo darījumu. Tāpat izrādījās, ka avīzi nopirkušo A.Tralmaka kompāniju Nedela S.A. bija dibinājuši divi Panamā reģistrēti uzņēmumi. Pēcāk viņš atsūtīja dokumentu, kas apliecina, ka 11.jūnijā notikusi īpašnieku maiņa un tagad viņš ir 100% Nedela S.A. īpašnieks. Skaidrojot, kāpēc uzņēmums bija jādibina Luksemburgā, A.Tralmaks minēja to, ka tur būtu jāmaksā mazāki nodokļi nekā Baltijā.
Galu galā redakcija un A.Tralmaks vienojās, ka līdz 1.oktobrim, kad sākas abonēšanas kampaņa, viņš sakārtos īpašumtiesību jautājumu un atklās, kas stāv aiz šī darījuma. Taču pienākot šim datumam, A.Tralmaks lūdza vēl nedēļu laika. Redakcija izlēma nogaidīt un uzsvēra, ka tādājādi dod Dienas īpašniekam pēdējo iespēju. Piektdiena pienāca ar A.Tralmaka paziņojumu, ka jaunais īpašnieks ir Roulandu ģimene. Tā aizdevusi naudu jau pašā darījuma sākumā jūlijā, un tagad šis aizdevums tiek pārvērsts par akcijām. «Roulandi tagad ir 100% īpašnieki, es vairāk no šodienas neesmu akcionārs,» sacīja A.Tralmaks. Viņš skaidroja, ka investori nav vēlējušies tikt atklāti, savukārt īpašumtiesību pārveidošana ieilgusi tāpēc, ka bijis jāvienojas par to, kāda atlīdzība tiks pašam A.Tralmakam.
Piektdien, redakcijas darbinieku vairākkārt jautāts, kāpēc viņš meloja par īpašniekiem, saukdams dažādus vārdus, ja jau no paša sākuma aiz šī darījuma stāvējusi Roulandu ģimene, A.Tralmaks to īsti nespēja paskaidrot: «Tas, kas ir bijis iepriekš, ir mazāk svarīgs nekā tas, kas ir šobrīd.» Jāpiebilst, ka avīžu pārdošanai tuvu stāvoši cilvēki Dienai neapstiprināja, ka jau sākumā Roulandu ģimene tiešām bijusi iesaistīta darījumā.
Kad redakcijas darbinieku sapulcē viņš saņēma asu kritiku, A.Tralmaks paziņoja, ka nodrošinās sarunu ar Roulandu ģimenes pārstāvi. Telefonsarunā vīrietis, kurš uzdevās par Džonatanu Roulandu, apgalvoja, ka A.Tralmaks un K.Nornergs pie viņa vērsušies jau jūnijā. Ilgo vilcināšanos viņš skaidroja ar nepieciešamību nokārtot formalitātes. Vienīgais, kas Roulingu ģimeni interesējot, ir investīciju atdeve. Galīgā vienošanās tikusi noslēgta tikai ceturtdien. Nekādu dokumentu, kas apliecinātu šo darījumu nav, viņš atzina. Piektdien nesekmīgi beidzās arī Dienas Londonas korespondentes mēģinājumi satikt kādu no Roulandu ģimenes. Arī viņai galu galā tika nodrošināta telefonsaruna. Tās laikā iezagās pretrunas - cilvēks, kurš uzdevās par Džonatanu Roulandu, apgalvoja, ka sarunas sākušas jūlijā, ne jūnijā. Tāpat tika sacīts, ka darījumu apliecinošie dokumenti ir, bet tos nevar uzrādīt. Kad tika mēģināts atkārtoti zvanīt uz šo telefonu, tas jau bija atslēgts.