Varas grožus VN padomē savās rokās pārņēma tā dēvētie Lemberga oponenti un starptautiskā koncerna Vitol Group (Vitol) pārstāvji. Aiz VN padomes durvīm palika piecas ar A.Lemberga ietekmi saistītas personas, viņu vidū ekspremjers Māris Gailis. Tā saukto A.Lemberga oponentu (Olafs Berķis, Oļegs Stepanovs) rokās ir 40% VN akciju, kas pieder a/s Latvijas naftas tranzīts (LNT), savukārt Vitol īpašumā ir nepilni 50% VN kapitāla.
Tiesa, šaubas, ka kontrole pār VN pilnībā izslīdējusi no A.Lemberga ietekmes, raisīja pēcpusdienā notikusī jaunās padomes sēde, kurā izraudzījās uzņēmuma valdi. Par tās vadītāju kļuva Vitol pārstāvis Saimons Bodijs, nevis kāds no A.Lemberga oponentiem. Tas netieši signalizēja, ka oponentiem nav izdevies panākt pārliecinošu kontroli. Skaidrību varētu viest turpmākie lēmumi, tajā skaitā, vai notiks izmaiņas VN piederošās LK pārvaldē. Ventspils mērs līdz šim jebkādu savu saistību ar būtisku ietekmi VN ir noliedzis, bet trešdien viņa viedokli par varas pārmaiņām VN padomē Dienai neizdevās iegūt.
Pamatu minējumiem, ka A.Lemberga ietekme var slēpties arī aiz Vitol vārda, radījusi līdz šim neoficiāli izskanējusī informācija, ka Ventspils mēram vēlākais līdz trešdien notikušajai VN akcionāru sapulcei bijusi iespēja no Vitol atpirkt tai piederošās VN akcijas. Tas, ka akcionāru sapulcē ievēlēta jaunā VN padome, kurā plaši pārstāvēti arī A.Lemberga oponenti (pieci locekļi no LNT, 6 - no Vitol), ļāva spriest, ka Vitol sev piederošās akcijas nav pārdevis.
Oficiālie komentāri par izmaiņām VN padomē stiprināja versiju, ka A.Lembergs palicis zaudētājos. Par viņa oponentu dēvētais uzņēmējs Olafs Berķis, pēc aģentūras LETA ziņotā, atzina, ka darba gaisotne VN tagad normalizēsies, un uzsvēris, ka šāds padomes vēlēšanu rezultāts ir tikai loģisks, jo visiem bija zināms, ka LNT vairāku gadu garumā mēģināja sasaukt akcionāru sapulci, lai nomainītu padomi. O.Berķis arī noliedzis runas, ka A.Lembergs varētu pārpirkt Vitol akcijas, jo, «man šķiet, ja Lembergs būtu varējis no Vitol atpirkt akcijas, viņš to būtu jau izdarījis». Arī neoficiāli vērtējumi par izmaiņām VN padomē stiprināja versiju, ka ietekmi šajā uzņēmumā A.Lembergs ir zaudējis. Turklāt vairāku avotu skatījumā esot gandrīz neiespējami, ka gadījumā, ja aiz Vitol slēptos A.Lembergs, VN padomē tiktu apstiprināts kaismīgs viņa oponents O.Stepanovs.
Varu pār VN A.Lemberga oponentu kontrolētā LNT mēģināja iegūt jau kopš 2007.gada, kad O.Berķis un O.Stepanovs guva virsroku šajā uzņēmumā.