Valsts un pašvaldības tā arī nevienojās par vairākiem sarunu jautājumiem, tajā skaitā par abpusēji izdevīgu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalījumu. Pašvaldības palika pie sava viedokļa, ka tām pienākas 84% no IIN, bet Ministru kabinets tomēr nākamā gada budžetā iekļaus jau iepriekš izlemto sadalījumu 80 pret 20.
Pašvaldību savienības pārstāve Ilze Mutjanko Dienai pastāstīja, ka ir būtiski fiksēt tos punktus, kuros valsts un pašvaldības nav panākušas vienošanos: «Dokuments norāda, ka mēs esam iebilduši šīm sadaļām un ka valdība mūsu iebildumus ir ignorējusi.» Finanšu ministrijas viedokli pauda preses pārstāvis Aleksis Jarockis: «Būtisks ir valsts budžeta finansējums 5,7 miljonu latu apmērā pašvaldībām, kurām ir zemākie vērtētie ieņēmumi (IIN un NĪN) uz vienu iedzīvotāju pēc pašvaldību finanšu izlīdzināšanas.» Viņš paskaidroja, ka līdzekļu samazinājums visvairāk skars bagātās pašvaldības - Rīgu un Ventspili.
Šogad vienošanās netika panākta arī par valsts finansējumu speciālajām izglītības iestādēm un konsolidāciju sabiedriskā transporta pakalpojumiem. Valsts ir ar mieru finansēt 77% no speciālajām skolām nepieciešamajiem līdzekļiem, arī no pašvaldību lūgtajiem 1,5 miljoniem latu mācību grāmatu iegādei valsts piešķirs vien 400 tūkstošus latu. Tāpat netika panākta vienošanās par pašvaldību autoceļu uzturēšanas izmaksu segšanu un dotācijām šim mērķim.
A. Jarockis pastāstīja, ka arī pērn, veidojot budžetu, pašvaldības parakstījušas protokolu, kurā iekļautas arī domstarpības, savukārt 2009. gada nogalē vispār nekādas vienošanās ar pašvaldībām netika panāktas. Valsts uzskata, ka budžetā iekļauto līdzekļu samazinājumu pašvaldībām kompensēs nodokļu ieņēmumu pieaugums nākamgad.