«Kad mēs sākām kontrolēt lielāko daļu kvartāla, sākām domāt par koncepciju, lai cilvēki, ienākot tajā, justos kā vienotā ansamblī. Izlēmām, ka dominējošai jābūt kultūras funkcijai, un tā būtu tā doma, kas savāktu kvartālu kopā,» stāsta viens no Spīķeru attīstītājiem Uldis Dinne. Ideja par koncertzāli Spīķeros radusies organiski, īpašniekiem sadarbojoties ar Kultūras ministriju, biedrību Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs un valsts uzņēmumu Latvijas koncerti. «Bija doma, ka varētu koncertzālei izveidot atsevišķu ēku, bet tad iestājās krīze, un nācās plānus atlikt. Taču atbrīvojās šī ēka, kas, pēc ekspertu domām, ir akustiski piemērota,» norāda U.Dinne.
Spīķerī, kas atrodas vistuvāk pilsētas centram Daugavas pusē, ierīkota koncertzāle ar 240 sēdvietām, mēģinājuma telpas orķestrim, kā arī atvēlēta vieta Latviešu mūzikas informācijas centram un nelielai skaņu ierakstu studijai, kas pašreiz vēl top. Pēc U.Dinnes teiktā, koncertzāles izveidē ieguldīts aptuveni miljons latu.
Tuvākie koncerti Spīķeru koncertzālē paredzēti 13. un 17.novembrī, 3.decembrī. Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc atklāšanas koncerta biļetēm, notiks papildu koncerts 2.oktobrī plkst.18, informē Latvijas koncerti.
Pilnsabiedrības Spīķeri attīstītais kvartāls Daugavas krastā starp Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu pašreizējo veidolu ieguva XIX gadsimta otrajā pusē. Spīķeru arhitekti bijuši tādas izcilības kā Roberts Augusts Pflūgs, Kārlis Johans Felsko, Jānis Frīdrihs Baumanis un Reinholds Georgs Šmēlings. Spīķeru atjaunošana sākās pirms dažiem gadiem, atjaunojot ēku pēc ēkas, un darbus paredzēts beigt 2012.gadā Spīķeros jau tagad darbojas Leļļu mākslas muzejs, Dirty Deal Cafe ar avangarda teātri, laikmetīgās mūzikas un kino pasākumiem, notiek festivāli un koncerti. Viens no nākamajiem projektiem būs laikmetīgās mākslas izstāžu vietas atvēršana, saka U.Dinne.