«Darbs patiešām ir grūts, jo šūšanas cehā jāstrādā ilgas darba stundas. Radošāka un brīvāka ikdiena ir privātajā uzņēmējdarbībā.»
Pēdējie dati liecina, ka valstī ir aptuveni 544 uzņēmumi, kas darbojas apģērbu ražošanā, un šajā jomā strādā ap 9850 strādnieku, atklāj G. Strazds. Tas nozīmē tikai vienu, ka šie speciālisti ir pieprasīti un būs. Šos speciālistus vajadzēs arī rīt un pēc gada, it sevišķi tāpēc, ka Latvijā pieaug eksports. «Mums ir septiņi lieli uzņēmumi, kuri galvenokārt orientēti uz ārzemju tirgu, mazāk uz vietējo, un katru gadu pieaug eksports,» atklāj nozares eksperts.
Speciālistu pieprasījums esot ne tikai Latvijā, tos labprāt strādāt savā pulkā aicina arī ārzemju uzņēmumi, novērojis Vieglās rūpniecības asociācijas prezidents. Viņš gan atklāj, ka darbs ārzemēs esot daudz sūrāks nekā tiem, kas paliek strādāt dzimtenē.
Guntis Strazds atklāj, ka šī ir viena no tām profesijām, kura nemitīgi attīstās un mainās līdz ar zinātniskajiem sasniegumiem un tehnoloģiju attīstību. Viņš paredz, ka nākotnē tā būs pavisam citāda, nekā ierasts patlaban. «Pasaulē aug pieprasījums pēc bezvīļu apģērbiem. Šuvēji būs, bet vai viņu darba specifika būs tāda, kā līdz šim, tas vēl ir jautājums.» Tas nozīmējot tikai vienu, ka šī nozare ir lielu pārmaiņu priekšā.