Parasti gan par alūksnietim pateicīgāko disciplīnu uzskata sprintu, jo Rastorgujevs ir viens no ātrākajiem slēpotājiem trasē. Taču šoreiz lielo lozi viņš varētu izvilkt garākajā no individuālajām sacensībām biatlonā. To, ka tam ir pamats, apliecina arī fakts, ka Andreja personīgais rekords Pasaules kausa posmos tika uzstādīts tieši Sočos, tieši 20 kilometru klasikā, kad pirms gada viņš tur izcīnīja 4. vietu.
Potenciāls uzrādīt labu rezultātu klasikā Rastorgujevam, pirmkārt, ir tāpēc, ka Soču trasē ir divi specifiski kāpumi kalnā, kur, pēc trenera Intara Berkuļa sacītā, Andrejs ik apli var vinnēt ap desmit sekundēm. Un klasikā atšķirībā no sprinta biatlonistiem jāveic četri apļi. Otrkārt, Rastorgujevs ir viens no lēnākajiem šāvējiem (iedzīšanā 53. ilgākais laiks šautuvē no 59 finišējušajiem sportistiem), bet, tā kā klasikā par katru kļūdu kopējam laikam tiek pielikta minūte, nevis jāveic soda aplis, ko var izdarīt divreiz ātrāk, arī pārējie biatlonisti šaus uzmanīgāk un lēnāk. Un tas Rastorgujevam, kurš iedzīšanā bija otrais ātrākais distancē, dod priekšrocības.
Galvenais alūksnietim ir pašam šaut stabili. Nekļūdīties ne reizes četrās šaušanās pēc kārtas viņam izdevies tikai vienreiz karjerā, tāpēc uz to cerēt būtu pārāk drosmīgi. Taču vairāk par divām kļūdām šaušanā pieļaut nevajadzētu, ja Rastorgujevs cer pārspēt savu karjeras rekordu un beidzot kāpt uz goda pjedestāla arī pasaules, nevis tikai Eiropas konkurencē, ko viņš pirms pāris nedēļām paveica Čehijā.
Runājot par latvieša izredzēm kvalificēties masu startam, tas jau gandrīz garantēts. Pašlaik Rastorgujevs ir otrs labākais Sočos starp tiem biatlonistiem, kuri nav PK kopvērtējuma labāko 15 pulkā un kuri nav izcīnījuši medaļas individuālajās disciplīnās. Labākie 14 no šī saraksta kvalificēsies prestižajam masu startam, un Rastorgujeva pārsvars pār 14. vietu pašlaik ir 32 punkti. Tik daudz var nopelnīt par 10. vietu. Klasikā Andrejam jāpārkāpj pāri astei, lai būtu drošs par dalību masu startā starp 30 pasaules labākajiem biatlonistiem.