Garša lieliska, lai gan par macarons tos nosaukt nu nekādi nevarētu. Mierinājumu sniedza internetā atrastais apgalvojums, ka macarons ar pirmo reizi izdodoties tikai 10% cepēju, kā arī norādītās kļūdas videopamācībā. Tā kā uz šo franču smalkumu saņēmos pirmo reizi, ceru uz labu iznākumu turpmāk. Viesi tā vietā saņēma biskvīta ruleti, ko vienmēr var ātri sagatavot, tā nekad nepieviļ. Viesi notiesāja ar gardu muti, par manu neveiksmi nemaz neuzzinot.
Ēst gatavošanā neveiksmes gadās, domāju, pat profesionālam pavāram. Neveiksme ir arī tad, kad biskvīts iznāk kā omlete, siera kūka nesavelkas, šokolāde neuzmanības dēļ tiek pārkausēta vai vēja kūkas nepaceļas. Kā no tām izvairīties?
Ja kaut ko gatavoju pirmo reizi, rūpīgi izpētu dažādas receptes. Piemēram, mazos franču brīnumus macarons, izrādījās, arī var cept divējādi - ar sīrupu vai pūdercukuru, tieši maisot olu baltumos un mandeļu miltos. Pirmajai reizei izvēlējos vieglāko versiju - bez sīrupa. Nākamais solis - ievērot pareizo produktu daudzumu - gramus, mililitrus, skaitu. Smalkiem cepumiem un kūkām tas ir īpaši svarīgi. Ja pārrēķināt no angļu vai amerikāņu mērvienībām, noder internetā atrodamie kalkulatori. Izmantojiet to, lai nekļūdītos. Pierakstiet uz lapas, lai ir acu priekšā. Ja gatavo lielāku vai mazāku porciju, arī tad jāskatās, lai daudzuma proporcijas būtu pareizās. Tas pats attiecas uz produktu nosaukumiem. Ja nezināt precīzi tā nosaukumu, izmantojiet vārdnīcu. Piemēram, macarons gatavošanā izmanto gan icing sugar, gan custer sugar, viens ir ļoti smalks rafinēts cukurs, otrs - pūdercukurs. Tas pats attiecas uz garšvielām, kas, iespējams, nemaz mūsu lielveikalos nav pieejamas vai arī ir to sintezētās versijas. Tad labas kvalitātes izejvielas jāmeklē specializētajos garšvielu veikalos. Kad pirmā reize ir garām un (cerams!) ir labs rezultāts, neaizmirstiet piezīmes - kādas īpašas lietas, kas, gatavojot smalkumu, likās vērā ņemamas. Lai turpmāk atcerētos.
Vienmēr esmu uzskatījusi, ka ēst gatavošanas procesā vajag improvizēt. Dabīgi, to nevarēs darīt biroja ēdnīcā, kafejnīcā, restorānā. Tomēr mājās nobīdes no receptes ir pieļaujamas. Svētku pusdienās, piemēram, kartupeļu biezeni nolēmu piekoriģēt ar burkāniem un zaļajiem zirnīšiem, izmantojot šos produktus tik daudz, cik man tobrīd mājās bija. Nākamreiz gatavojot to pašu, būs cita biezputra, jo iespējams, būs vairāk burkānu, bet mazāk kartupeļu. Bet tā nebūs neveiksme, tā būs biezputra, kas atbildīs manam tā brīža noskaņojumam. Izmēģiniet jaunas receptes, bet neaizmirstiet arī par improvizāciju.