«Viņš bija ļoti patriotisks cilvēks, noteikts savos uzskatos un darbībā,» kolēģi no Latvijas Bankas laikiem atceras bijušais Centrālās bankas vadītājs Einars Repše. Viņš uzsver, ka tieši U. Klausa ārvalstīs gūtās zināšanas finanšu jomā savulaik palīdzēja veidot LB un atjaunot latu. Arī pašreizējais LB vadītājs Ilmārs Rimšēvičs uzsver, ka U. Klausa pieredze darbā starptautiskās finanšu institūcijās palīdzēja uzbūvēt Latvijas Banku, izveidot plašus starptautiskos sakarus. «Viņš bija ļoti vajadzīgs cilvēks. Tāds, kurš gatavs uzņemties atbildību un ziedot savu laiku,» - tā I. Rimšēvičs.
«Kad cilvēkiem vaicā, kādu viņi atceras Uldi, tad aiz vai pirms paveikto darbu saraksta sauc viņa gaišos un garšīgos smieklus. Uldis bija sirsnīgs, Uldis atrada ceļu vai uz katru cilvēku, un Uldis bija visur, jo mīlēja dzīvi. Droši vien tas arī viņam palīdzējis it kā viegli paveikt tos svarīgos darbus, kas virzījuši viņa profesionālo gājumu un devuši labumu sabiedrībai,» tā Uldi Klausu atceras viņa kolēģi LB.
U. Klausa darbu sarakstā ir līdzdalība LB un banku sistēmas izveidē, lata banknošu un naudas aprites procesa modernizācija sadarbībā ar Vācijas centrālo banku, kas pirmajā lata desmitgadē glabāja lielāko daļu Latvijas skaidrās naudas. Savulaik viņš pārņēma bankrotējušās Bankas Baltija vadību. Pēc darba centrālajā bankā U. Klauss iesaistījās politikā, tika ievēlēts par 8. Saeimas deputātu.
Pēckara gadus U. Klauss pavadīja Vācijā, bet 1950. gadā nonāca Ņujorkā. 1959. gadā U. Klauss ieguva maģistra grādu Kolumbijas Universitātē. Viņš aktīvi darbojās Ņujorkas latviešu studentu biedrībā un studentu korporācijā Fraternitas Vanenica. 1960. gadā viņš kļuva par finanšu direktoru uzņēmumā General Builders Corporation, tad turpināja strādāt starptautiskajā ķīmijas uzņēmumā Celanse un bankā Bankers Trust.