Priekšlikums paredz, ka investors daļu no līdzekļiem novirza fondā, no kura līdzekļiem tiek finansētas ekonomikas attīstības veicināšanas programmas, piemēram, industriālās infrastruktūras sakārtošanai, mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam.
Premjerministrs Valdis Dombrovskis (Vienotība) jau iepriekš paudis, ka no investoriem varētu tikt prasīts, lai papildus likumā noteiktajiem ieguldījumiem banku subordinētajā kapitālā vai nekustamajā īpašumā investori iegulda vēl 25 tūkstošus latu ekonomiskās attīstības fondā.
EM aprēķinājusi, ka nerezidentu ieguldījumi, kas saistīti ar termiņuzturēšanās atļauju saņemšanu, no 2010. gada 1. jūlija līdz 2013. gada 1. jūlijam bija 419,2 miljoni latu. Ministrija arī aicina ņemt vērā valsts un pašvaldību budžeta ieguvumus no investīcijām, kas saistītas ar termiņuzturēšanās atļauju saņemšanu.
Piemēram, kopš 2010. gada 1. jūlija līdz 2013. gada 1. jūlijam nodevās par vīzu vai uzturēšanās atļauju izsniegšanu un īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā nomaksāti 7,4 miljoni latu. Ar termiņuzturēšanās atļauju saņēmēju un viņu ģimenes locekļu saistītās kapitālsabiedrības nomaksājušas uzņēmumu ienākuma nodokli 52,3 miljonu latu apmērā, iedzīvotāju ienākuma nodoklī samaksāti 99,6 miljoni latu, sociālās apdrošināšanas iemaksās - 150,1 miljons latu.
Tāpat arī nomaksāts pievienotās vērtības nodoklis par darījumiem ar nekustamo īpašumu indikatīvi 36 miljonu latu apmērā, turklāt pašvaldību budžetos 2013. gadā plānots iekasēt 0,4 miljonus latu nekustamā īpašuma nodokļa.
Ministrija uzskata, ka ienākušie naudas līdzekļi veicinājuši ekonomisko aktivitāšu palielināšanos un brīvās naudas daudzumu Latvijā.