«Latvijā īsti vēl nav novērtēta tāda joma kā klīniskā farmācija, kas perspektīvā var plaši attīstīties,» stāsta Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Kitija Blumfelde. Slimnīcās klīniskais farmaceits sadarbībā ar ārstu no farmako-ekonomiskā viedokļa var izvērtēt pacientam labāko terapijas modeli, viņa skaidro.
«Rīgas aptiekās šobrīd aktuāla ir farmaceitu paaudžu nomaiņa, bet ārpus galvaspilsētas ir pat vairāk brīvu vakanču,» teic eksperte un uzsver, ka farmācijā ir interesanti strādāt, jo ir mainīga vide - allaž parādās jaunas un jaunas ārstniecības metodes, jaunas zāles, un tas nozīmē, ka nepārtraukti jāpapildina zināšanas un profesijā ir izaugsmes iespējas. Pēc triju gadu praktiskās pieredzes farmaceits var kļūt par aptiekas vadītāju, savukārt, ja viņš strādā zāļu ražošanas uzņēmumos, - par kvalitātes sistēmas vai laboratorijas vadītāju u. tml.
«Darbs ir radošs. Piemēram, aptiekā ierodas cilvēki ar problēmām, tās jāizvērtē, ātri jāatrod risinājums. Nenoliedzami jāpiemīt augstai atbildības izjūtai. Viens no radošajiem momentiem ir arī prast izlasīt dažādos ārstu rokrakstus,» ar smaidu stāsta Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente K. Blumfelde.
Viens no grūtākajiem procesiem, kas nereti biedējot jaunos speciālistus, ir psiholoģiskā sagatavotība saskarsmē ar cilvēkiem, jo tā ne vienmēr ir viegla.