Purvīša balva tiek pasniegta reizi divos gados, un tās mērķis ir radīt platformu sistemātiskai un regulārai profesionālās vizuālās mākslas procesu izvērtēšanai, ieinteresējot skatītāju. Pašreizējā ekspertu grupa turpina darbu. Viņi vērtēs astoņu fināla kandidātu darbus, kas vienkopus būs skatāmi arī Purvīša balvas izstādē. Balvas naudas prēmija - Ls 20 000.
Purvīša balvas tradīciju pērn aizsāka Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA Alfor un kultūras projektu aģentūru Indie. Pirmo balvu saņēma Katrīna Neiburga par darbiem Topoloģija 29 un Solitude. Jaunajā žūrijā no Latvijas - mākslas zinātnieks profesors Eduards Kļaviņš, kuratores Helēna Demakova un Inga Šteimane. Organizatorus pārstāv Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, SIA Alfor valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns un kolekcionārs Andris Kļaviņš.
Objektīvākam skatam no malas pieaicināti prominenti kuratori no tuvākām ārzemēm. Lietuviete Lolita Jablonskiene vada Lietuvas Nacionālās mākslas galeriju, divkārt bijusi Lietuvas ekspozīcijas kuratore Venēcijas biennālē, aktīvi darbojas kā laikmetīgās mākslas kritiķe. Poļu mākslas vēsturniece un kuratore Anda Rotenberga vadījusi vienu no lielākajām izstāžu zālēm Polijā - nacionālo laikmetīgās mākslas galeriju Zacheta, bijusi kuratore Polijas paviljonam Venēcijā, kā vieskonsultante strādājusi Ņujorkas Modernās mākslas muzejā. Visbeidzot uzskaitījumu noslēdz Dmitrijs Ozerkovs, Ermitāžas laikmetīgās mākslas kurators, kas izcilajā Krievijas muzejā kopš 1999.gada īsteno ambiciozu projektu - paplašina muzeja XX gadsimta (nu jau arī XXI gadsimta) Rietumu mākslas kolekciju ar mērķi nodrošināt Pēterburgas apmeklētājiem ne vien izcilu senāku gadsimtu mākslas pieredzi, bet arī pašu jaunāko, ko sniedz pasaule.