Pirms dažām nedēļām Turcija ar Eiropas Savienību (ES) parakstīja līgumu par gāzesvada Nabucco celtniecību, tā mērķis ir mazināt Eiropas atkarību no Krievijas gāzes. Nabucco projekts paredz Kaspijas jūras reģiona gāzes piegādi Eiropai, apejot Krieviju.
Krievijas valdības vadītāja Vladimira Putina un Turcijas premjera Redžepa Tajipa Erdoana vienošanās paredz, ka daļa South Stream cauruļvada atradīsies Turcijas teritoriālajos ūdeņos Melnajā jūrā.
V.Putins bija gandarīts par noslēgto darījumu un sacīja, ka gāzesvada celtniecība Turcijas teritorijā ir vitāli svarīga Eiropas enerģētiskajai drošībai, raksta AP. «South Stream projekts ir alternatīva ES atbalstītajam Nabucco gāzesvada projektam, bet tie nav jāuztver kā konkurenti,» sacīja Krievijas premjers. Krievija neslēpj cerību, ka South Stream cauruļvads palīdzēs saglabāt tās enerģētisko dominanci ES valstīs un kavēs kopienas politiķu centienus diversificēt enerģētikas tirgu.
V.Putins ceturtdien oficiāli noraidīja Eiropas Savienības Enerģētikas hartu, kuras mērķis ir integrēt bijušā padomju bloka enerģētikas sektoru, vēsta LETA.
Enerģētikas harta tika pieņemta 1991.gadā un parakstīta 1994.gadā. To parakstījušas 49 valstis, un hartas mērķis ir integrēt Rietumeiropas un Austrumeiropas enerģētikas sistēmas. Krievija atteikusies ratificēt Eiropas Enerģētikas hartu, apgalvojot, ka tā nenodrošina energoražotāju, pircēju un tranzīta valstu interešu līdzsvaru.