Līdz 10. novembrim uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 53 gājēji, bet šogad kopā notikušas 153 traģēdijas ar letālām sekām. Statistika uz ielām un ceļiem liek būt uzmanīgiem gājējiem un velosipēdistiem, kā arī autovadītājiem. Lai arī gada pirmajā pusē ceļu satiksmes negadījumu un bojāgājušo statistiska bija aptuveni pērnā gada līmenī, taču situācija pasliktinās, novembrī katru dienu uz Latvijas ceļiem bojā gājuši viens, divi cilvēki.
Lielākā daļa traģēdiju, kurās iesaistīti gājēji, notiek diennakts tumšajās stundās, laikā starp plkst. 17.00 un pusnakti, kad pēc darba noguruši ir gan vadītāji, gan gājēji. Noguris autovadītājs nespēj tik ātri reaģēt un tumsā saskatīt gājējus un velosipēdistus.
Turklāt, ja mazāk aizsargātiem satiksmes dalībniekiem nav atstarotāja vai lukturīša, viņi ir ģērbušies tumšās drēbēs un iet pa nepareizo ceļa pusi, viņus tumšajā, miglainajā un lietainajā laikā ir neiespējami saskatīt. Statistika par gājējiem 2013. gada desmit mēnešos liecina, ka vairāk nekā 60% traģēdiju notiek tumsā un krēslā, bet no avārijām 49% notiek pilsētās.
Pilsētās vairāk traģēdiju notiek diennakts gaišajā laikā (bieži vien uz gājēju pārejām), ārpus pilsētām - krēslā un tumsā. Visvairāk avāriju notiek ar cilvēkiem, kuri vecāki par 60 gadiem.