Par taiko sauc gan mūziku, kas radīta šiem sitaminstrumentiem, gan arī pašu bundzinieku grupas spēles veidu. Mūsdienu taiko spēles stils izveidojās pagājušā gadsimta 50.gadu sākumā un ir kļuvis tik populārs, ka pašlaik Japānā darbojas ap 5000 taiko grupu. Šīs grupas apvieno tradicionālo sitaminstrumentu kolorītu ar bambusa flautu un stīgu instrumentu skaņām. Skaņas un kustības sintēze ir pamats, radot emocionāli un enerģētiski spēcīgas un neparastas kompozīcijas. Klausītājs ātri nonāk ritmu suģestējošajā varā.
Festivālā Summertime - Aicina Inese Galante viesojas taiko grupa, kuru dibinājis un vada viens no ievērojamākajiem japāņu mūziķiem bungu virtuozs, flautists, komponists un dziedonis Jodzi Hirota. Pašlaik viņš dzīvo Anglijā, kur sadarbojas ar pasaules mūzikas slavenību Pīteru Geibrielu.
Jodzi Hirota dzimis Japānas ziemeļos un bungas sācis spēlēt jau no septiņu gadu vecuma. Studējis Kioto Mākslas universitātē, strādājis Red Buddha teātrī un Lindsay Kemp Dance Company gan par perkusionistu, gan par vadītāju. 1991.gadā par mūziku izrādei Onnagata viņš saņēmis balvu Time Out Award. Jodzi Hirota koncertē Eiropā, ASV, Kanādā, Dienvidamerikā un Japānā. Viņš ir pastāvīgs viesis pasaules mūzikas WOMAD (World of Music and Dance) festivālos. Spēlējis kopā ar BBC Concert Orchestra, ar Seattle Creative Orchestra (ASV) un Terem kvartetu Krievijā. Kā solists viņš sadarbojies ar Karalisko Šekspīra teātra trupu (Royal Shakespeare Company) izrādē Makbets. Viņa mākslu var iepazīt arī četros soloalbumos Sahasurara, Wheel of Fortune, Rain Forest Dream un The Gate. Hirota ir arī vairāku Āfrikai veltītu filmu mūzikas autors britu TV seriālā Survival. 2004.gadā Hirotam piešķīra īpašu balvu par ieguldījumu japāņu kultūras popularizēšanā.