Pirmdien biznesa izdevumā The Wall Street Journal bija publicēta M. Romnija sleja, kurā viņš B. Obamam pārmeta biklumu, reaģējot uz pilsoņu karu Sīrijā, islāmistu prezidenta ievēlēšanu Ēģiptē, nāvējošo uzbrukumu ASV vēstniekam Lībijā un draudiem, ka Irāna varētu radīt kodolieročus, kas tiktu pavērsti pret ASV sabiedroto Izraēlu. «Šie notikumi nav, kā saka prezidents Obama, viegli šķēršļi mūsu ceļā. Tās ir nopietnas problēmas, kas apdraud mūsu drošību,» raksta bijušais Masačūsetsas gubernators. «Neskatoties uz šiem satricinājumiem, mūsu valsts žēli noskatās uz notikumiem, nevis tos ietekmē. Ja Tuvajos Austrumos iestājas haoss, ja Irāna nokļūst tuvāk kodolieročiem vai Izraēlas drošība tiek apdraudēta, Amerika var tikt ierauta atvarā.»
B. Obamas pārstāvji M. Romnija kritiku nosaukuši par tukšu retoriku, kas nepiedāvā alternatīvu pašreizējai Baltā nama ārpolitikas pieejai. Vienīgais izņēmums esot Irānas jautājums, ko B. Obama vēlas risināt ar diplomātiju un ekonomiskajām sankcijām, nevis militāriem līdzekļiem.
Analītiķi domā, ka M. Romnija komanda, visticamāk, ķērusies pie B. Obamas administrācijas ārpolitikas kritizēšanas, jo, neskatoties uz līdzšinējo kritiku par B. Obamas nespēju uzlabot valsts ekonomiku, socioloģiskajās aptaujās M. Romnijs turpina atpalikt no sāncenša ne tikai nacionālā mērogā, bet arī tā saucamajos svārstīgajos štatos, kuros parasti izšķiras ASV prezidenta vēlēšanu iznākums.
Pirmdien publicētā aģentūras Reuters un socioloģisko pētījumu uzņēmuma Ipsos kopīgā aptauja rādīja, ka par B. Obamu ir gatavi balsot 46%, bet par M. Romniju - 41% amerikāņu. Pagājušajā nedēļā B. Obama bija priekšā par septiņiem procentpunktiem.