Sarunā ar premjera kandidāti RP pārstāvji nav saklausījuši papildu argumentus tagadējā ekonomikas ministra Daniela Pavļuta nomaiņai. Kā zināms, iepriekš tie bija saistīti galvenokārt ar to, ka D. Pavļuts bijis ministrs, kas atbildīgs par būvniecības nozari, bet nav uzņēmies politisko atbildību pēc Zolitūdes traģēdijas. Tāpat viņš nav nodrošinājis nepieciešamo noteikumu pieņemšanu, lai jau 1. februārī stātos spēkā jaunais Būvniecības likums, - tagad šis termiņš, visticamāk, būs jāatliek uz vēlāku laiku.
Taču jāatceras, ka L. Straujuma ir strādājusi kopā ar D. Pavļutu vienā valdībā un viņai varēja veidoties viedoklis par kolēģiem. Jau iepriekš viņa ir uzsvērusi, ka priekšvēlēšanu gadā sagaida lietišķu darbu bez vēlēšanu kampaņām raksturīgā populisma. D. Pavļutam nav mazsvarīga «sava spozme un savs reitings, bet viņš nav tik populārs kā Artis Pabriks», sacīja kāds Vienotības biedrs un norādīja, ka Vienotība atteicās no aizsardzības ministra posteņa, bet Reformu partija ir saņēmusi visu, ko vēlējās, un tas ir cienīgs piedāvājums. E. Demiters atzīst, ka partija ir saņēmusi labu piedāvājumu - tai nebija jāzaudē ne ārlietu, ne iekšlietu ministra amats. Taču šādi jautājumi ir jāizlemj valdei. Vjačeslavam Dombrovskim ir doktora grāds ekonomikā, un viņa kompetence atbilst amatam, kurā viņu vēlas aicināt L. Straujuma.
Iepriekš ziņu aģentūra LETA informēja, ka valdes sēdē, kurā par ekonomikas ministru lēma izvirzīt D. Pavļutu, bija dažādi viedokļi. Atsevišķi biedri pieļāvuši arī iespēju aiziet opozīcijā. Svētdien nekas neliecināja, ka partija par to izšķirtos. Tāds lēmums varētu apgrūtināt jaunās valdības darbu, taču līdz ar to arī RP tagadējie Saeimas deputāti un ministri savu politisko karjeru, visticamāk, beigtu līdz ar šīs Saeimas pilnvaru beigām, jo grūti iedomāties Vienotības tuvināšanos un kopīgu startu Saeimas vēlēšanās ar opozīcijas partiju.