Arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzskata, ka optimālākais risinājums, lai nacionālās komerctelevīzijas nepamestu bezmaksas apraidi, būtu sabiedriskā pasūtījuma piešķiršana. Tomēr šim mērķim būtu nepieciešami papildus līdzekļi, jo ar līdzšinējo sabiedrisko pasūtījuma finansējumu to izdarīt neesot iespējams. «Protams, ka ceram. Šis jautājums ir jāatrisina kaut kā. Diemžēl padome finanses nesadala, bet pašai drukājamās iekārtas nav,» Dienai saka NEPLP pārstāvis Sergejs Kārītis.
I. Mūrniece norāda, ka viņas vadītās komisijas deputāti ir vienisprātis ar premjeru V. Dombrovski par vajadzību pārskatīt starp Lattelecom un nacionālajām komerctelevīzijām noslēgtos līgumus. Tomēr ātrākais risinājums, pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas domām, esot sabiedriskā pasūtījuma piešķiršana. Arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti norāda, ka optimālākais risinājums būtu papildus līdzekļu atrašana sabiedriskajam pasūtījumam. Komisijas vadītāja Ina Druviete (Vienotība) Dienai stāsta, ka premjeram arī pēc tam, kad viņš paziņojis par nepieciešamību tomēr pārskatīt līgumu, komisijas vārdā nosūtīta vēstule, kurā aicināts rast iespēju atrast līdzekļus sabiedriskā pasūtījuma piešķiršanai. Atbilde no V.Dombrovska saņemta vēl neesot, tomēr oficiālais termiņš tās sniegšanai pagaidām nav beidzies.
Savukārt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pēc jautājuma izskatīšanas, tāpat kā V. Dombrovskis, primāri rosināja Lattelecom samazināt apraides izmaksas. Komisijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis (Zatlera Reformu partija) minēja, ka šo summu varētu samazināt no 650 tūkstošiem līdz 400 tūkstošiem latu gadā. Savukārt deputāts Klāvs Olšteins pārmeta 2008. gadā noslēgto līgumu, kas apraides tiesības Lattelecom nodeva tikai uz pieciem gadiem, tādējādi palielinot tarifus. Viņš aicināja saukt pie atbildības vainīgās personas.