Pirms 12 gadiem viņi sāka azerbaidžāņiem piegādāt tādas preces kā zivju konservi, vēlāk Ādažu čipsus, CIDO sulas un Laimas konfektes un cepumus, arī gaļas un piena produktus.
Uzņēmēja stāsta, ka azerbaidžāņiem ļoti garšo saldumi un viņi tos patērē daudz vairāk nekā eiropieši.
2007. gadā Azerbaidžānā tika pieņemts likums Par iekšējo auditu, kas tika izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Auditoru palātu. Tomēr tā īstenošana dzīvē bija ļoti sarežģīta.
«Valsts lielākos naftas sektora, mobilo sakaru, kalnrūpniecības uzņēmumus vada ārvalstu speciālisti, kuri ne vienmēr ir ieinteresēti nopietnas iekšējā audita sistēmas izveidē un tajā, lai to rezultatīvumu vērtētu vietējie speciālisti. Daudzi no šiem speciālistiem ir ieviesuši savas valsts iekšējā audita metodikas un procedūras, kuras izstrādātas, pamatojoties uz ārvalstu uzņēmumu pieredzi, bieži vien pat necenšoties pārtulkot tās azerbaidžāņu valodā un piemērot vietējiem apstākļiem, ražošanas specifikai. Tādēļ viens no lielākajiem valsts holdingiem vērsās pie mums ar lūgumu organizēt šo darbu,» T. Baltgaile stāsta par to, kā sākās viņu firmas konsultāciju darbība Azerbaidžānā.
Uzņēmums tagad sniedz arī atzinumus nekustamā īpašuma jomā, un starp viņu klientiem ir Nodokļu un nodevu ministrija, Valsts īpašuma komiteja, kā arī konsultācijas nodokļu, risku un investīciju jomā un finansiāla rakstura konsultācijas.
Pašlaik uzņēmums attīsta ar nekustamo īpašumu saistīto pakalpojumu sektoru.
T. Baltgaile atzīmē, ka Azerbaidžānā ir milzīga nauda un milzīgas iespējas, piemēram, informācijas tehnoloģiju jomā Latvijai varētu būt labas biznesa izdevības. Tomēr, uzsākot darbību šajā valstī, jāzina, ka jāstrādā pie kontaktu loka izveides, uzsver uzņēmēja.
«Ilglaicīgi kontakti šeit neveidojas tik ātri kā Eiropā vai, piemēram, Krievijā un Ukrainā. Lai arī kādi uzņēmuma raksturojumi, pieredze un rekomendācijas jums būtu, azerbaidžāņiem ļoti svarīgas ir tīri cilvēciskas attiecības un savu nacionālo autoritāro draugu un partneru rekomendācijas,» skaidro uzņēmēja T. Baltgaile.