Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Sarežģī savu uzdevumu

Sliktāko spēli līdzšinējā sezonā aizvadīja VEF Rīga basketbolisti, svarīgā ULEB Eiropas kausa mājas spēlē piedzīvojot bezierunu zaudējumu 73:94 pret Izraēlas čempionvienību Haifas Maccabi. Neveiksme krietni sarežģījusi vefiešu ceļu uz Eiropas kausa otro posmu, jo turnīra turpinājumā, visticamāk, būs nepieciešamas uzvaras ne tikai pret tiešajiem konkurentiem viņu laukumā, bet arī pret grupas galvenajiem favorītiem.

Spēles gaitā izšķirošs bija otrās ceturtdaļas sākums, kad viesi pāris minūšu laikā ieguva 11 punktu pārsvaru (30:41). Kopš tā brīža vefiešiem visa spēle izvērtās pakaļdzīšanā, taču pieredzējušie pretinieki ne uz brīdi nepieļāva intrigas atgriešanos spēlē. Otrajā ceturksnī acīs krita VEF Rīga basketbolistu ārkārtīgi zemā metienu precizitāte. Desmit minūtēs trāpīti 2/5 divpunktu, 1/8 trīspunktu un 5/10 soda metieniem. Paralēli tam netrūka arī kļūdu un piezīmju uzbrukumā, par ko Maccabi spēlētāji sodīja bargi, ātros uzbrukumos izmantojot praktiski katru laukuma saimnieku dāvāto iespēju. Ja arī ātri punktus gūt neizdevās, arī pozicionālā spēlē viesiem klāt stāvēja veiksme. Bumba grozā lidoja gan no tālienes (4/5 2. ceturtdaļā), gan asos caurgājienos.

Rīdziniekiem neizdevās atrast veiksmi tālmetienos, no līderiem regulāri punktus spēja gūt vien Kristaps Janičenoks, un līdz pat spēles beigām Lavijas čempioniem tā arī neizdevās tikt tuvāk par desmit punktu atstatumu. Pēdējais brīdis nelabvēlīgās cīņas gaitas laušanai bija pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad Maccabi spēlētāji laukumā jau sāka veidot šovu. Tiesa, Maccabi komandas galvenais treneris Denijs Franko reaģēja nekavējoties un minūtes pārtraukumā sakārtoja savas vienības spēli. Rīdzinieki, kuri aizvadīja sliktāko spēli, kopš komandu oktobra vidū papildināja garie spēlētāji Kenans Bajramovičs un Deriks Nikss, piedzīvoja likumsakarīgu zaudējumu ar 73:94.

Tas, protams, krietni sarežģīs Latvijas čempionu cīņu par iekļūšanu Eiropas kausa otrajā posmā, kur pēc divu riņķu turnīra spēlēs apakšgrupas trīs spēcīgākās komandas. Sacensības gan tik tikko ir sākušās, taču jāapzinās, ka rīdzinieku «vieglākās» spēles jau ir aiz muguras. Nākamās divas spēles ir pret Kazaņas Unics un Turcijas Banvit komandām, kas ir ne tikai G grupas favorītes, bet minamas arī starp galvenajām pretendentēm uz uzvaru visā turnīrā. Otrajā riņķī svarīgākās spēles, visticamāk, būs pret komandām, ar kurām jau esam spēlējuši. Pret Maccabi un Skopjes MZT būs jāspēlē izbraukumā, kas šo komandu laukumā ir īpaši sarežģīts uzdevums.

Nākamā Eiropas kausa spēle VEF Rīga basketbolistiem paredzēta trešdien, 6. novembrī, savā laukumā pret Kazaņas Unics. Pirms tam gan būs cita Krievijas granda pārbaudījums, jo svētdien Rīgā Vienotās līgas ietvaros viesosies Maskavas apgabala Himki.