Rīgā +17 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Senākie favorīti droši

Sensāciju Latvijas basketbola līgas sezonas ievadā sarūpēja pastarīšu kārtā ierakstītais Ogre/Kumho Tyre, kas ar 70:61 (26:16, 48:32, 60:48) mājās pārspēja čempionu BK Valmiera. Vidzemnieki acīm redzami netika galā ar sev neierasto čempionu nastu, bet pārējie titula pretendenti no klupieniem izvairījās. VEF Rīga ar 84:70 (23:13, 47:32, 65:55) mājas mačā uzveica Liepāja/Triobet, bet BK Ventspils kārtas centrālajā spēlē tika galā ar Jēkabpili - 91:70 (19:18, 44:36, 74:52).

Starts jaunajai OlyBet basketbola līgas sezonai tika dots Ventspilī, kur viesojās BK Jēkabpils. Kā jau to varēja gaidīt, čempionāta pirmajā spēlē emocijas brīžiem valdīja pār saprātu. Jēkabpilieši pirmajā puslaikā pārāk izteikti paļāvās uz tālmetieniem (no 21 metiena no spēles 11 pirmajā puslaikā jēkabpiliešu izpildījumā bija trīs punktu vērtē). Ventspilnieki uzbruka daudzveidīgāk un arī kļūdījās retāk. Lai gan Roberts Stumbris pirmajās divdesmit minūtēs viesiem izcēlās ar ļoti augstu precizitāti (11 punkti), lielajā pārtraukumā ar astoņu punktu pārsvaru devās mājinieki, kuri atbildību par punktu gūšanu sadalīja vienmērīgāk, turklāt vairāk izcēlās ar komandas, nevis individuālām darbībām. Otrajā puslaikā jēkabpiliešiem trīspunktu metieni vairs nekrita grozā tik bieži. Neatsakoties no to izpildīšanas, viesi zaudēja reālas izredzes uz panākumu jau trešajā ceturtdaļā.

Aktīvs uzbrukumā ventspilniekiem bija Rihards Lomažs. Otrajā ceturtdaļā vien «lūši» četrreiz apturēja jauno basketbolistu tikai ar noteikumu pārkāpumu. Visā spēlē sportiski nekaunīgajam uzbrucējam 13 punkti.

Vicečempions VEF Rīga sezonu atklāja sava jaunā kapteiņa Jāņa Blūma dzimtajā pilsētā Saldū. Tieši spēles vienīgais patiesais mājinieks Blūms arī sekmēja rīdzinieku pirmo ievērojamo izrāvienu otrās ceturtdaļas vidū, iemetos vairākus trīspunktniekus brīdī, kad Liepāja/Triobet līderi atvilka elpu uz rezervistu soliņa. Ar Blūmu laukumā VEF puslaika izskaņā palielināja rezultāta starpību līdz divdesmit punktu robežai. VEF gan pamanījās izlaist kontroli pār spēles ritējumu trešajā ceturtdaļā, kad pāragri izpildītā piezīmju norma ar dažām uzbrukuma piezīmēm noveda pie vairs tikai plus seši pēc Raiena Kūka četru punktu gājiena (trīspunktnieks ar realizētu soda metienu).

No VEF leģionāru pulka pirmajā spēlē patīkamu iespaidu atstāja komandai visvēlāk pievienojušais amerikānis Abduls Gadijs. Saspēles vadītājs izcēlās ar saviem tautiešiem neraksturīgu nesavtību. Gadijs regulāri saasināja uzbrukumus ar caurgājieniem, bet pats visā spēlē izpildīja tikai četrus metienus, izdāļājot partneriem vienpadsmit rezultatīvas piespēles. Komandā esot vairākiem snaiperiem ar labu metienu, šāda tipa saspēles vadītājs šķiet ļoti iederīgs.

Pilnībā pretējs iespaids pēc pirmā puslaika palika par liepājnieku «pirmo numuru» Makmalanu Latīfu. Bumbas pārturēšana uzbrukumā, neprecīzi metieni no brīvām pozīcijām un daudz kļūdu nevainīgās situācijās viņa izpildījumā laboja vien augumā raženā Dāvja Rozīša aktivitāte uzbrukumā.