Raidījums Nekā personīga svētdien vēstīja, ka N. Vilnīša dzīvesbiedres uzņēmuma DGS mājas parādsaistības veido pusotru miljonu latu un uzņēmums tās segt nespēj. Janvārī Vilnītes firma vērsās Aizkraukles rajona tiesā ar lūgumu pēc tiesiskās aizsardzības, tiesa lūgumu apmierināja. N. Vilnītis neuzskata, ka sievas parādi apdraudētu viņa darbu. Savukārt Ingūna Vilnīte nav atklājusi ienākumus un to, kā grasās atdot parādu.
Sabiedrības par atklātību Delna direktore Laura Miķelsone pirmdien izplatītā paziņojumā norāda, ka izskanējusī informācija liecina par N. Vilnīša ietekmējamības riskiem un rezultātā grauj uzticību birojam. Delna aicina N. Vilnīti publiski precizēt faktus par ģimenes ienākumiem un parādsaistībām, kā arī skaidrot, kā sabiedrība var gūt pārliecību, ka parādsaistības neietekmē viņa darbu KNAB.
Savukārt Saeimas deputāte Anna Seile (PS) aģentūrai BNS paudusi viedokli, ka N. Vilnītim būtu jāatkāpjas. Pēc deputātes domām, gada laikā novērotais, kopš N. Vilnītis vada KNAB, kā arī pēdējās dienās izskanējusī informācija par pretrunīgajiem pašreizējā korupcijas apkarotāja lēmumiem tikai apliecina, ka izvēle atbildīgajam amatam šoreiz bijusi neveiksmīga.
Korupcijas pētniece Rasma Kārkliņa Dienai atzina, ka KNAB vadītājs ir nostādīts visai sarežģītā situācijā un no korupcijas viedokļa pastāv riska faktors. «Negribētu gan uzreiz pieņemt, ka tas met ēnu uz KNAB vadītāju,» teica R. Kārkliņa un piebilda, ka būtiski būs risinājumi, kā KNAB šefa dzīvesbiedre pārvarēs finansiālās grūtības. «Atbilstoši korupcijas novēršanas teorijai un praksei valsts amatpersona, kurai ir tik lielas parādsaistības, ko faktiski nav iespējams segt ar legāliem ienākumiem, atrodas ļoti nopietnā korupcijas riska zonā,» uzskata bijušais KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs (SCP).