Hamas apgalvoja, ka ievēros pamieru, taču solīja atbildēt Izraēlai, ja tā pārkāps noslēgto vienošanos. «Ja Izraēla to ievēro, mēs arī to ievērojam. Ja tā neievēro, mēs ķeramies pie ieročiem,» uzsvēra Hamas līderis Kaleds Mešals. Līdzīgu nostāju paudusi Izraēla, kas gatava atsākt uzbrukumus, ja Hamas to provocēs.
«Nevienam nav ilūzijas, kas šis pamiers būs mūžīgs,» aizsardzības ministra bijušais padomnieks Maikls Hercogs sacīja ziņu aģentūrai Reuters. «Taču, ja viss noritēs veiksmīgi, pastāv varbūtība, ka tas noturēsies ievērojamu laika periodu.»
Vardarbība uzplaiksnīja 14. novembrī, kad Izraēla nogalināja Hamas militāro komandieri. Astoņu dienu laikā uzbrukumos gāja bojā vismaz 161 palestīnietis un pieci izraēlieši. Abas puses solījušas pārtraukt uzbrukumus. Izraēla solīja sākt sarunas par Gazas joslas robežpunktu atvēršanu un cilvēku un preču kustības ierobežojumu mīkstināšanu.
Vairākums izraēliešu un palestīniešu ir skeptiski, jo atceras līdzšinējos konfliktus un tiem sekojošos pamierus, kas agrāk vai vēlāk izrādījušies tikai ilūzija. «Tā ir pauze, nevis miers,» laikrakstam The Washington Post sacīja izraēliete Jara Menačema. «Mēs vairs neticam pamieriem.»
Izraēla, kas klasificē Hamas kā teroristu organizāciju, nerunā ar radikāļu kustību, taču Hamas sauc Izraēlu par tās sīvāko pretinieku. Pēc analītiķu domām, Ēģipte kā mediators arī turpmāk spēlēs lielu lomu miera nodrošināšanā.