Pirms trim gadiem pie Pļavniekkalna sākumskolas tika uzstādīta Cramo pārvietojamā moduļu sistēma, nodrošinot divas papildu klases un citus mācību kabinetus, kas pašvaldībai katru mēnesi izmaksā 1323 latu bez PVN. Šāda sistēma veiksmīgi risināja trūkstošo telpu problēmu, bet pēc 21. novembra traģēdijas Zolitūdē, veicot sabiedriski nozīmīgu ēku apsekošanu, atklājās, ka skolas ēka pēc renovācijas nav nodota ekspluatācijā. Atbildīgo gan šobrīd vēl nav. Kā Dienai norādīja Ķekavas novada pašvaldības pārstāve Vineta Bērziņa, paskaidrojumi ir pieprasīti no Pļavniekkalna sākumskolas direktores Agitas Baltmanes un Ķekavas novada Būvvaldes vadītājas Ineses Aizstrautas. Tomēr vēl tiks lemts par paskaidrojumu pieprasīšanu arī no citām iesaistītajām personām.
2010. gadā, kad pēc moduļu projekta īstenošanas atvēra skolu, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs bija tagadējais domes opozīcijas deputāts Roberts Jurķis (Vienotība). Tomēr viņš Dienai norādīja, ka nesaprot, kā ēka varēja nebūt nodota ekspluatācijā, piebilstot, ka šo kontroli vajadzēja veikt toreizējam Ķekavas novada izpilddirektoram Andim Damlicam, ar kuru Dienai neizdevās sazināties. No komentāriem atteicās arī skolas direktore A. Baltmane. Savukārt Būvvaldes vadītāja I. Aizstrauta sacīja, ka ir pieprasījusi paskaidrojumus no diviem būvinspektoriem, kuri piedalījās šā objekta darbībā. Paskaidrojumi ir nodoti arī Ķekavas novada domes vadībai, kas lems par tālāko darbību. I. Aizstrauta gan atzīmēja, ka kādam atbildība būs jāuzņemas, arī ja tiks lemts, ka tas jādara viņai.
Neatkarīgi no tā, kad skolēniem atsāksies mācības, janvāra beigās dome lems par tālāko skolas likteni, jo moduļu sistēma ir tikai pagaidu variants. Kā Dienai norādīja Ķekavas novada pašvaldības Izglītības daļas vadītājs Vitolds Krieviņš, nākamā gada septembrī noslēgsies Ķekavas vidusskolas sākumskolas otrās kārtas ēkas būvniecība. Līdz ar to pastāv variants, ka Pļavniekkalna sākumskola tiks pārcelta uz jaunām telpām, un pašvaldība atteiksies no turpmākas moduļu īres. Tomēr lēmums būs atkarīgs gan no tā, cik daudz bērnu vecāki pieteiks pirmajai klasei, gan no pašu vecāku vēlmes, jo tiks ievērots princips - jo mazāks bērns, jo tuvāk izglītības iestāde, sacīja V. Krieviņš. Viņš gan atzīmēja, ka moduļus vēl var izmantot pāris gadu, jo Būvvalde var pagarināt moduļu ekspluatācijas termiņu līdz pieciem gadiem. Tāpat pastāv iespēja pie skolas veidot piebūvi. Savukārt R. Jurķis Dienai norādīja, ka cīnīsies par to, lai skola netiktu pārcelta. Pēc viņa domām, pareizākais variants ir pāris gadu vēl izmantot esošos moduļus, bet tikmēr uzcelt jaunu skolu. Šādu ideju atbalstot arī vecāki. R. Jurķis arī atzīmēja, ka ideja par jaunu skolas ēku bijusi arī laikā, kad moduļi tika izvietoti pie skolas, bet krīzes dēļ to nevarēja īstenot.
Patlaban plānots, ka skolēniem mācības atsākies 6. janvārī un ieilgs par vienu nedēļu jūnijā, kā arī būs jāmācās projektu nedēļā. Tomēr lēmums būs atkarīgs no būveksperta atzinuma, kuram bija jābūt iesniegtam jau pirms divām dienām. Šobrīd saskaņā ar skolas renovācijas projektu tiek veikti nepabeigtie darbi, lai varētu ēku nodot ekspluatācijā.