Tā vietā, lai visi kopīgi uzņemtos atbildību par notikušo ar šo politisko spēku un aizietu kopā ar līderi, liela tā biedru daļa ir nolēmusi turpināt savu politisko darbību reģionālajās partijās, bet vēl daļa ir kā no laivas izmesti, jo viņi vēlas turpināt strādāt pašvaldībās, bet nevarēs startēt vēlēšanās bez savas partijas. Pēc pārreģistrācijas LPP/LC vēl bija 1265 biedri.
Debatēs pārsvarā runāja partijas likvidācijas pretinieki. «Man ir smagi, jo mēs izšķīdīsim. Ja pēc pusgada kāds mūs sauks atpakaļ, mēs jau būsim izšķīduši,» teica Jēkabpils mērs Leonīds Salcēvičs. Arī Vecumnieku novada priekšsēdis Rihards Melgailis Dienai atzina, ka nezina, kā varēs startēt nākamajās pašvaldību vēlēšanās, jo savu partiju izveidot viņam nav iespējams, bet citiem politiskajiem spēkiem novadā nav savu nodaļu. Būtu neparasti, ja Vecumniekos startētu Ogres novada partija, kuru vada kolēģis, teica R. Melgailis. Pret LPP/LC darbības izbeigšanu bija arī bijušais apvienības Par labu Latviju! valdes priekšsēdis Ivars Kalvišķis, kurš apturēja darbību partijā pēc tās pārdēvēšanās par Šlesera Reformu partiju. Taču kongress sākās ar vecā nosaukuma LPP/LC atjaunošanu. Dažu stundu laikā šīs izmaiņas gan nebija reģistrētas, tāpēc balsojums bija par Šlesera Reformu partijas LPP/LC likvidēšanu.
«Ja Ainārs ir nolēmis atpūsties, vai tāpēc mēs likvidēsim partiju, tā parādot, ka esam viena cilvēka partija,» teica I. Kalvišķis, kurš uzskata, ka neviens cits politiskais spēks neiestājas par tām vērtībām, kuras bija svarīgas LPP/LC. Runa ir gan par kristīgajām un ģimenes vērtībām, gan par liberālo politiku. A. Šlesers gan sacīja, ka nekad neesot daudz atpūties, bet atzina, ka šis lēmums ir grūts. Taču esot jārespektē vēlētāju viedoklis un jāatbrīvo laukums, lai «ļautu uzvarētājiem pabaudīt uzvaras garšu», nedodot iespēju kādam «slaucīt kājas uz LPP/LC». Vēl nesen A. Šlesers bija enerģijas pilns, un, visticamāk, šī partija pastāvētu, ja to nesāktu atstāt reģionālās nodaļas, kas sākās jau pēc 10. Saeimas vēlēšanām. Tas parādīja kādu Latvijas politikas parādību, ka pašvaldību cilvēkiem interesē varas partiju piedāvātie resursi, nevis to ideoloģija.
A. Šlesers ir parādījis, ka var dzīvot arī bez politikas, veltot sevi ģimenei, bet ir viens cilvēks, kuram tas būtu daudz grūtāk, - Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis. Viņš jau decembra vidū plāno sarīkot konferenci, kas būs «veltīta liberālisma būtībai». Viņš žurnālistiem sacīja, ka Latvijā ir jābūt liberālai partijai, kāds savā laikā bija Latvijas ceļš. I. Godmanis neatbildēja uz jautājumiem, vai varētu būt jauns politiskais spēks un no kāda saraksta viņš startēs nākamajās vēlēšanās uz EP.
Arī pēdējais šīs partijas kongress sākās ar svētbrīdi, kuru vadīja mācītājs Jānis Šmits. Viņš kopā ar amata brāļiem Ainaru Baštiku un Ēriku Jēkabsonu 2002. gadā paziņoja par Latvijas Pirmās partijas dibināšanu. A. Šlesers kongresā ceturtdien runāja trīs reizes un, tāpat kā vienmēr, - no galvas, cenšoties iedvesmot klātesošos. «Dzīve tikai sākas. Uzstādīsim augstus mērķus un mēģināsim tos sasniegt,» teica A. Šlesers, būdams pārliecināts, ka LPP/LC cilvēki nekur nepazudīšot.