Dziļā vēna! - pa dienu diagnozi mēģinājusi uztaustīt ģimenes ārste un nosūtījusi pie daudz pieredzējušā Auces slimnīcas ķirurga daktera Jēkabsona. Ne īsti dziļā vēna, ne roze - apskatījis kāju, secinājis ķirurgs un izrakstījis antibiotikas. Dakterim Jēkabsonam viņa mazajā pieņemšanas istabā nav diagnostikas aparātu. Ir tikai gadu desmitos gūta pieredze un piešauta acs.
Par rozi skaidrs, bet tādu dziļās vēnas iekaisumu dzirdu pirmo reizi. Taču internetā nav grūti dažās minūtēs atrast nopietnu ārstu publikācijas, lai saprastu - bīstama, ļoti bīstama diagnoze. Liels risks, ka no kājas vēnas atrāvies trombs var nonākt plaušās, un tad jau, kā teiktu veci ļaudis, viss Dieva rokās. To apstiprina arī pazīstams Stradiņu asinsvadu ķirurgs, kuru sazvanu pa ceļam, braucot pie vecākiem. Viņš gan saka - telefoniski aprakstītie simptomi neizklausās pēc vēnas, bet antibiotikas ir īstās.
Ieraugot tēvu un kāju, saprotu tikai vienu - momentā uz nopietnu slimnīcu. Uzreiz, bez nosūtījuma un «aizlikta laba vārda»! Pamēģinās tikai neņemt pretim! Nu un tad, ka krīze! - tajā septembra vakarā pa ceļam uz Stradiņu Uzņemšanas nodaļu esmu sakreņķējusies un neraksturīgi kareivīga. Taču Stradiņos scēnas nav jārīko, nav vajadzīgs arī pazīstamā asinsvadu ķirurga «zvans uz uzņemšanu». Attieksme ir pieklājīgi lietišķa - tāda, kādai tai jābūt. Ieraugot kāju, dežurējošā ārste ātri sāk formēt dokumentus, un jau pēc minūtēm 20 tēvs ir Stradiņu ārstu un aparātu rokās. Arī viņi apstiprina aizdomas par rozi un vēnu, tikai precīzi to noteiks diagnostikas aparāti.
Visiem ārstiem noklusējam to, ka kāja melna nekļuva pēkšņi vienā dienā. Bet īstiem latviešu vīriem, kā zināms, nekad nekas nesāp. Pie dakteriem viņi iet vienīgi tad, kad sāk draudēt otrs ceļš - uz kapiņiem.
Mums veicas. Diagnoze ir roze. Un jums vajadzētu redzēt, kā dažu stundu laikā mainās cilvēks - tās pašas sāpes un pampums -, tikai ticis skaidrībā, kas viņam kaiš.
Jāturpina dzert Auces daktera antibiotikas. Kad pirmais kurss cauri, bet kāja vēl sarkana, saņemos un jautāju savai ģimenes ārstei (viņai Londonas izglītība) - ko domājat par tantiņām? Daktere ir lakoniska: rozi var izārstēt gan antibiotikas, gan tantiņas. Pamēģiniet tantiņas!
«Nu ko, sarkanu banti apsēja, un tavs tēvs uzreiz vesels,» ironiski dzēlīgs ir asinsvadu ķirurgs, kuram, nejauši satiekot, arī izmoku par tām tantiņām.
Tā kā tēvs cītīgi dzēra antibiotikas, tagad nav iespējams pateikt, kas viņu izglāba - medikamenti vai tantiņa. Zinu vien to, ka tantiņa izmaksāja sešas reizes dārgāk nekā pacienta maksa Stradiņu uzņemšanā.#
Jauna Privātās dzīves diskusija
Kā sargāt sevi tumsā?
Policija šonedēļ sākusi akciju Esi redzams. Tās mērķis - lai gājēji un riteņbraucēji tumšajā laikā lietotu atstarotājus vai lukturus. Šogad Latvijā uz ceļiem gājuši bojā 19 velosipēdisti un 64 gājēji. Vairāk nekā puse negadījumu notikuši diennakts tumšajā laikā.
Cik piesardzīgi esat tumsā uz ceļiem? Vai lietojat atstarotājus?
Diskusijā aicinām izteikties arī autovadītājus - izstāstiet gājējiem, cik viņi ir pamanāmi tumsā ceļa malā?