Četrdesmit Latvijas Samariešu apvienības sociālie aprūpētāji, kas iesaistīti Eiropas Savienības līdzfinansētajā projektā aprūpes jomā Carer+, sadarbībā ar projekta mentoriem apgūst digitālās prasmes aprūpes darbiniekiem, izmantojot planšetdatorus. Pateicoties iegūtajām zināšanām, nākotnē aprūpētāji varēs pilnvērtīgāk un ātrāk komunicēt ar aprūpējamajiem senioriem, kuri šī projekta ietvaros tiks apmācīti un varēs izmantot planšetdatorus.
Carer+ ir pilotprojekts, kura mērķis ir attīstīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju zināšanas un prasmes gan aprūpes sektorā stādājošajiem, gan aprūpējamajiem senioriem, iepazīstināt ar jauniem, viegli izmantojamiem tehnoloģiju rīkiem, kas balstīti uz internetu un ir pielāgoti gados veciem cilvēkiem.
Projekts tiek īstenots vairākos posmos līdz 2015. gada martam. Latvijā Carer+ pilotprogrammas īstenotāji ir Latvijas Samariešu apvienība un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija - LIKTA.
«Daudzi Eiropā veikti pētījumi ir pierādījuši, ka, iedrošinot lietot modernās tehnoloģijas, apmācot cilvēkus, iespējams krietni uzlabot dzīves kvalitāti un veicināt aktīvu laika pavadīšanu mājās vientuļiem un aprūpējamiem cilvēkiem, tajā pašā laikā radot piederības sajūtu sabiedrībai. Šis projekts ir ieguvums sociālās vides uzlabošanai un iespēja celt aprūpējamo cilvēku dzīves kvalitāti,» saka Latvijas Samariešu apvienības pilotprojekta Carer+ vadītājs Kalvis Ozoliņš.
Carer+ projektā no Rīgas ir iesaistīti 40 sociālie aprūpētāji, lielākoties vecumā no 56 līdz 61 gadam, 40 aprūpējamie seniori, kā arī 10 aprūpētāji un 10 aprūpes saņēmēji Latvijas reģionos. Aprūpes darbinieki jau strādā ar planšetdatoriem, bet jūnijā planšetes nonāks arī projektā iesaistīto aprūpējamo senioru rīcībā. Projekta ideja ir uzlabot aprūpējamo cilvēku ikdienas dzīves kvalitāti, komunikāciju un aktīvu laika pavadīšanu mājās, tajā pašā laikā radot piederības sajūtu sabiedrībā.
Pilotprogramma tiek īstenota piecās valstīs - Latvijā, Francijā, Rumānijā, Spānijā un Itālijā, kopumā projektā iesaistot 500 aprūpes darbinieku. Ņemot vērā pilotprojekta rezultātus, noslēgumā plānots izstrādāt vadlīnijas un rekomendācijas šāda veida iniciatīvai plašākā mērogā visā Eiropā.