Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Spēja tikai pabaidīt

Turēja doto solījumu cīnīties līdz galam, taču pietrūka pieredzes, lai tiktu galā ar grupas favorīti Melnkalni. Latvijas kungu basketbola izlase pēc zaudējuma Melnkalnei (84:90) noslīdēja uz ceturto vietu turnīra tabulā.

Latvijas basketbolistiem nācās iztikt bez komandas kapteiņa Rinalda Sirsniņa, kurš dienu iepriekš treniņā sasita papēdi. Komandas trenerus gan vairāk uztrauca «garais gals». Precīzāk - kā tas tiks galā ar pretinieku augumā raženajiem uzbrucējiem (Nikola Pekovičs - 209 cm, Predrags Drobņaks - 210 cm, Slavko Varņešs - 230 cm).

Pretinieki jau no spēles sākuma nekautrējās izmantot savus auguma centimetrus, lai dominētu zem groziem gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Pirmajā ceturtdaļā pretinieki no groza apakšas guva 16 punktus, kamēr latvieši - nevienu. Vispirms Ainara Bagatska padotie meklēja laimi tālmetienos. Tie nepievīla, taču neļāva turēties līdzi melnkalniešiem (13:21, 27:35). Derīgs ierocis izrādījās caurgājiens, kas ļāva ne tikai samazināt starpību gūtajos punktos no groza apakšas (spēlē 24:36), bet arī pietuvoties kopējā rezultātā (40:43).

Pēc aukstas dušas (45:59) otrā puslaika sākumā šķita, ka Melnkalne izdarījusi izšķirošo izrāvienu, taču Latvijas basketbolisti spēja vispirms panākt 63:63, uz ko Melnkalne atbildēja ar izrāvienu 2:14 (65:77), bet spēles pēdējā minūtē Jāņa Strēlnieka tālmetiens (83:86) uzrāva kājās Rīgas publiku. Diemžēl galotnē Melnkalne nospēlēja aukstasinīgāk, uzvarot ar 90:84, tomēr pēc šādām spēlēm basketbola atbalstītāju skaits Arēnā Rīga noteikti nesaruks.#