Kā zināms, 3. jūnijā pārstāja darboties LNO skatuves mehānismu datorizētā vadības sistēma, kas ražota 1992. gadā un nu ir totāli nolietojusies. Jaunas sistēmas iegādei vajag vismaz 142 460 latu. Koncertu Operas atbalstam visi mākslinieki sniegs bez atlīdzības, arī īpašais viesis Raimonds Pauls, LNO koris un orķestris diriģentu Normunda Vaiča un Atvara Lakstīgalas vadībā. Programmā - populāras operešu melodijas. Andris Ludvigs dziedās Barinkaja kuplejas no J. Štrausa operetes Čigānu barons.
Andris Ludvigs (27) ir viena no Operas jaunajām balsīm. Šī viņam ir tikai otrā sezona LNO, kuras trupā viņš ienāca pagājušā gada janvārī uzreiz galvenajā lomā - G. Doniceti operā Mīlas dzēriens. Tajā Andris bija spilgts un artistisks mīlētāja Nemorīno atveidotājs, lai gan dzīvē likās kautrīgs, mazliet lempīgs puisis. «Nemorīno bija mana pirmā loma. Taču Rīgas Operas festivāla 16. jūnija izrādē to dziedāšu beidzamo reizi. Mana balss mainās, kļūst dramatiskāka. Tas atklājās, kad Operas viespedagoga Paolo di Napoli vadībā gatavoju Luidži lomu Dž. Pučīni operviencēlienam Apmetnis, kurā debitēšu augustā,» stāsta A. Ludvigs, kuru operas mīļotāji pērn iepazina citā uzvārdā - Kanniņš.
Nākamajai sezonai viņš gatavo Alfredo lomu Dž. Verdi operā Traviata, savukārt 2011. gada janvārī debitēs Pinkertona lomā Dž. Pučīni operā Madama Butterfly. «Tālāk dzīve rādīs. Šis ir pagrieziena brīdis, kad mainās repertuārs,» dziedātājs atzīst. Viņš piebilst: «Labāk sevi varu parādīt lomā uz skatuves, nevis smukā smokingā stāvot pie klavierēm.»
Karaliski skanīgo uzvārdu Ludvigs viņš ieguvis, apprecot jauno zinātnieci, IT speciālisti Danu Ludvigu. «Uzvārda maiņa bija mana izvēle, lai gan arī Kanniņam nebija ne vainas. Taču manas sievasmātes uzvārds pirms laulībām bijis Bundža. Vienā saviesīgā vakarā viņa jokojās: kā tad tā - es biju bundža, un mana meita būs kanniņa?!»
Pagājušajā sestdienā dziedātājs kļuvis par tēvu - viņa un Danas Ludvigas ģimenē piedzima meitiņa. Kopš mājās ir mazā Sofija, kurai naktīs patīk skanīgi brēkt, esot lielāka jēga dzīvot un censties. Jaunā tenora progress ir straujš, tomēr zvaigžņu slimība gājusi secen. «Aizraušanās ar domu, ka esi varens, esi zvaigzne, tikai traucētu darbam. Nav nekā sliktāka un bremzējošāka kā iedoma, ka pats esmu gudrs. Jo pilnā glāzē neko vairs nevar ieliet!»