Otrdien vēlu vakarā Grieķija viesos ar 1:0 uzvarēja Slovākiju, bet Bosnija un Hercegovina ar 3:0 sagrāva Lietuvu. Mūsu grupā grieķi un bosnieši izrāvušies drošā vadībā.
Latvija savu līmeni noturēja - uzvarēta vājākā komanda Lihtenšteina, bet tā arī ir visa punktu raža. Pret spēcīgākajām izlasēm Grieķiju, Bosniju un Hercegovinu, kā arī Slovākiju punkti netika gūti.
«Jācīnās par uzvaru katrā spēlē, un nekas nav jāskaitļo uz priekšu. Tabulā varēs skatīties, kvalifikācijai tuvojoties beigām,» pirms jaunā cikla pirmās spēles ar Grieķiju 7. septembrī Rīgā teica Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs. Arī tagad nekas nav mainījies - jādomā par katru nākamo maču. Teorētiski izredzes vēl ir, bet praktiski... Situācija tabulā liek justies kā bērnam, kurš saprot, ka Ziemassvētku vecīša nav.
Ja pieņemam, ka arī nākamo spēli 22. martā Lihtenšteinā mūsu valstsvienība uzvarēs un ka pret pundurvalsti neklups arī grupas favorītes, tad trijās spēlēs ar Grieķiju, Bosniju, Slovākiju jāgūst vismaz septiņi punkti. Tas ir - divas uzvaras un neizšķirts. Par to, ka abos mačos jāuzveic Lietuva, nemaz nerunājot. Turklāt jāpatur prātā, ka, pat brīnumainā kārtā nokļūstot G grupas otrajā vietā, vēl nav garantēta spēlēšana play-off jeb pārspēlēs, jo Eiropas zonas kvalifikācijā ir deviņas grupas, bet play-off vietas - tikai astoņas.
Reālāks mērķis būtu koncentrēšanās uz punktu gūšanu un FIFA ranga vietas uzlabošanu. Jebkurš punkts pret kādu no pašreiz priekšā esošajām izlasēm to sekmētu vai vismaz neļautu piedzīvot vēl lielāku lejupslīdi, kas izveidojusies arī tāpēc, ka FIFA rangā netiek ņemti vērā Baltijas kausa izcīņas spēļu rezultāti, kur, kā zināms, Latvija jūnijā ar 5:0 sagrāva Lietuvu un ar 2:1 (pēcspēles sitienu sērijā) - Somiju.