Rīgā +20 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Tallinā fināls bez latviešiem

Pretēji šaipus robežai cerētajam, taču atbilstoši objektīvajam spēku samēram noslēdzies Schenker Latvijas-Igaunijas līgas ceturtdaļfināls. Mūsu klubu gadījumā pareizāk būtu teikt - beigusies sezonas pirmā puse, jo Igaunijā pie panākuma neizdevās tikt ne savā laukumā jau pirmo spēli zaudējušajiem Biolars/Jelgava volejbolistiem, ne mājās uzvarējušajām RTU/Robežsardze un Poliurs/Ozolnieki komandām. Nu atliek cīņa tikai par pašmāju godalgām.

Līdz šim Schenker līgā tikai vienā no deviņām sezonām - 2012. gadā - finālčetrinieks notika bez Latvijas pārstāvniecības. Nākamajās divās līdz trešajai vietai ar dažādiem nosaukumiem aizcīnījās Raimonda Vildes vadītais Lāse-R/Rīga un RTU/Robežsardze. Arī šoreiz lielākās cerības saistījās tieši ar šo vienību, turklāt Rīgā pret Tartu Bigbank izdevās gūt pārsvaru spraigā piecu setu cīņā. Diemžēl Tartu aina bija krietni bēdīgāka, jo pirmajā spēlē sestdien mājinieki bija pārāki trijos setos, bet dienu vēlāk - četros. Lai gan svētdien vienā setā izdevās uzvarēt, lielāku pretestību rīdzinieki rādīja sērijas otrajā spēlē, mazāk pārliecinoši zaudējot katrā no trim setiem. Pirmajā spēlē robežsargu rindās ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Aleksandrs Avdejevs, bet otrajā 15 punktus guva Ansis Medenis. Izšķirošajā spēlē neapturams uzbrukumā bija Tartu līderis Roberts Tēts, kurš guva 27 punktus.

Ar uzvaras pārsvaru uz Igauniju nedēļas nogalē devās arī Poliurs/Ozolnieki volejbolisti, kuri finālčetriniekā pēdējo reizi spēlēja 2011. gadā. Tā bija sezona, pirms kuras no kopējā kluba atdalījās jelgavnieki. Šo panākumu atkārtot šoreiz neizdevās, jo abās spēlēs Tallinā tika atzīts vietējā Selver pārākums. Biolars/Jelgava pēc zaudējuma savā laukumā pret Parnu VK pie panākuma nespēja tikt arī Pērnavā.

Pusfinālā iekļuva tās četras komandas, kuras izcīnīja augstāku vietu arī pamatturnīrā. Igauņu duelī regulārās sezonas uzvarētājs TTU trīs spēlē pieveica Rakvere VK. Cīņa par desmito Schenker līgas čempionu kausu norisināsies 7. un 8. martā Tallinā. Latvijas čempionāta pusfināls sāksies 14. un 15. martā, un tajā vadošajam trijniekam pievienosies Daugavpils Universitāte vai ASK/Kuldīga.

Schenker līgas ceturtdaļfināls
Bigbank - RTU/Robežsardze 3-0 (25:21, 25:23, 25:20), 3-1 (25:19, 25:16, 18:25, 25:14); sērijā 2-1
Parnu VK - Biolars/Jelgava 3-1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:14); sērijā 2-0
Selver - Poliurs/Ozolnieki 3-0 (25:15, 25:20, 25:19), 3-1 (25:21, 25:22, 21:25, 25:23); sērijā 2-1