Ņemot vērā, ka iniciatīvu publicēšana līdz šim nav bijis maksas pakalpojums, partija nemaz necentās apslēpt savu sašutumu. Portāla manabalss.lv veidotāji pretenzijām stājās pretī, norādot, ka tā nav sabiedrības, bet gan partijas iniciatīva un SC caur platformu tikai grib spodrināt savu tēlu. «Saskaņieši» iespītējās un atteicās šādā formā sadarboties. Pēc īsa laika šo pašu iniciatīvu bez maksas piereģistrēja Gheto Games vadītājs Raimonds Elbakjans, kas kopā ar citu biedrību pārstāvjiem un SC deputātu Andreju Elksniņu strādā pie grozījumiem Krimināllikumā, kas būtībā paredz tieši to, ko pauž iesniegtā iniciatīva.
Viens no manabalss.lv dibinātājiem Kristofs Blaus Dienai atklāj, ka šajā gadījumā portāls vairs nav uzstājis, lai R. Elbakjans maksātu ziedojumus: «Ja Saskaņas centrs ir izvēlējies apiet platformas, kuru četrus gadus uzturējusi Latvijas tauta, noteikumus, tas skaidri parāda partijas ētikas līmeni.»
Uz jautājumu, vai nav risks, ka partijas, zinot, ka par 1000 eiro var ievietot iniciatīvu, nesāks manabalss.lv izmantot sevis reklamēšanai, K. Blaus runā izvairīgi: «Šī gadījuma dēļ mēs negrasāmies ieviest būtiskas pārmaiņas, jo partiju iniciatīvās mēs nesaskatām neko sliktu. Ideja jau nekļūst sliktāka tāpēc, ka to ir rosinājusi partija. Tomēr esam novērojuši, ka bieži partiju iniciatīvas tiek rosinātas tikai un vienīgi PR nolūkā. SC gadījumā tas jau notiek otro reizi. Tā ir lielākā frakcija Saeimā. Viņiem nav pilnīgi nekādu problēmu ierosināt jebkādas likuma maiņas Saeimā bez manabalss.lv palīdzības.»
Četru gadu laikā manabalss.lv publicējusi ap desmit iniciatīvu, ko sagatavojusi kāda politiskā partija. Portāla lapās gozējies, piemēram, Zatlera Reformu partijas ierosinājums, savu ideju šeit publicējusi partija Gods kalpot Rīgai un vairākas citas. Partijas Latvijas attīstībai pārstāvis Juris Pūce publicēja iniciatīvu Par kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā un bija pirmais un pagaidām vienīgais, kas par to ir maksājis. Izrādās, manabalss.lv no šī gada mainījusi kārtību un noteikusi, ka partijām par savu iniciatīvu publicēšanu ir jāziedo konkrēta summa. J. Pūce atšķirībā no N. Ušakova un A. Elksniņa to izdarīja, turklāt pavisam nemanāmi. Sociālajos tīklos viņš norādīja, ka neuzskata, ka tas būtu kas slikts, ja šāds ziedojums tiek prasīts no politiskajām organizācijām. Viņš to uztvēris kā atbalstīšanas iespēju.
Kristofs Blaus nenosoda to, ka politiķi portālu izmanto kā politisko PR: «Mums pret to nav nekādu iebildumu, bet tad politiķiem ir jāpiedalās portāla uzturēšanā.»
Viņš Dienai atzīst, ka portālam nav «perfekta veida», pēc kā izsecināt, aiz kuras iniciatīvas stāv vai nestāv politiķis. «Tādos acīmredzamos gadījumos kā šis konkrētais, kad Elksniņš iesniedza iniciatīvu, par kuru Ušakovs skaļi komunicēja, bija pilnīgi skaidrs, ka tas ir SC publisko attiecību gājiens.»
Uz jautājumu, kā vispār ir iespējams izvērtēt, vai konkrētais iesniedzējs nav saistīts ar partijām, īsti skaidras atbildes nav. «Mēs neveicam ārkārtīgi sarežģītas pārbaudes. Tad, kad ir acīmredzams, ka aiz iniciatīvas stāv partija, mēs lūdzam ziedot. Citādi sanāk tā, ka par cilvēku ziedojumiem tiek uzturēta platforma, kurā partijas bez maksas spodrina savu tēlu,» atklāj K. Blaus. Var secināt, ka tikpat labi partijas iniciatīvu savā vārdā var iesniegt jebkurš, kam nav juridiskas saistības ar kādu no politiskajiem spēkiem, tā pasaudzējot partijas maciņu.
«Viņi ir izvēlējušies ļoti slidenu ceļu. Līdz ar šo paziņojumu viņi ir sākuši šīs sabiedriskās platformas iznīcināšanu,» tik skarbu secinājumu pēc notikušā pauž Andrejs Elksniņš (SC). Viņš uzskata, ka tagad portālam vajadzētu izvietot cenrādi par saviem pakalpojumiem. «Tā ir sabiedriska bezpeļņas organizācija, tā nav SIA. Tas, ko viņi piedāvā, ir maksas pakalpojums, par to ir jāmaksā nodokļi. Tas, ka publiskajā komunikācijā viņi sauc to par ziedojumu, ir absurds. Sabiedriska bezpeļņas organizācija maksas pakalpojumus nedrīkst sniegt.»