Tie birokrātiskie šķēršļi ir uzaudzināti ne jau Rīgas domē, bet valsts institūcijās, jo 2002.gadā Repšes valdības laikā būvniecības jautājums tika sadalīts pa trim ministrijām, un visas trīs ministrijas ar saviem birokrātiskajiem aparātiem atrada iespējas izstrādāt veselu rindu normatīvo aktu, kuri šobrīd ir spēkā. Mēs esam vairākas reizes griezušies ar piedāvājumu Ministru kabinetam pārskatīt, un šobrīd es esmu pārliecināts, ka krīze piespiedīs šos žņaugus noņemt.
Jūs tagad veļat uz Repšes valdību, kas bija pirms pieciem sešiem gadiem. Bet Kalvīša valdība strādāja [trīs] gadus. Jūs nevarējāt pats ar savu partijas priekšsēdētāju sarunāt, lai atceļ šos aktus?
Es jums varu pateikt tikai vienu: valdība, kura iestrādāja trīs birokrātiskus šķēršļus, bija tik noturīga ar saviem birokrātiem, ka tie palika vēl spēkā līdz šim gadam.
Tautas partija, kurai trīs gadus bija premjera amats, nevarēja atrisināt šo problēmu?
Ne jau premjeram būtu jāatrisina šīs problēmas. Problēmas jāatrisina tām ministrijām, kurām nāca nepārtraukti sūdzības par šādiem birokrātiskiem žņaugiem celtniecības jautājumā. Bet, tā kā šie gadi bija ļoti bagātīgi, birokrātiskajam aparātam pietiekoši pielika algas, viņi arī palielināja savas štata vienības, un līdz ar to tas bija tāds ļoti noturīgs elements.
Jūsu partijas sarakstā kā trešais numurs parādās dziedātājs Normunds Rutulis, kam nav nekādas pieredzes pašvaldību darbā. Kāpēc viņš ir Tautas partijas sarakstā?
Viņam ir ļoti liela pieredze kultūras laukā, viņš ir ceturtās paaudzes rīdzinieks, un es neesmu dzirdējis, ka mūsu valstī ir aizliegums profesijām, kuras nevarētu startēt pašvaldību vēlēšanās.
Mēs jums jautājam, kāpēc par viņu būtu jābalso.
Tāpēc, ka viņš ir kultūras darbinieks, kuram ir ļoti plaša programma, kurā viņš redz, kādā veidā Rīgā varētu sakārtot kultūras dzīvi.
2008.gadā jūsu ienākumi, kurus guvāt kā Rīgas vicemērs, pārsniedza Ministru prezidenta ienākumus. Vai tas ir pareizi, ka Rīgas vicemērs saņem vairāk nekā valsts amatpersona, kuras atbildība ir plašāka un nozīmīgāka?
Es nevienā gadā neesmu nolēmis sev darba algas lielumu. (..) Es neesmu to algu pats sev pielicis Rīgā, un es domāju, ka nekāds ieguvums nebūtu, ja es teiktu, ka es šobrīd strādātu bez samaksas, ja tāds ir uzstādījums.
Tāds nav uzstādījums. Es jautāju, vai ir pareizi, ka jūs saņemat vairāk nekā premjers.
Tas, ka Ministru kabinetā ir šādi atalgojuma…
Es jums jautāju, vai jūs domājat, ka tas ir pareizi.
Es jums pasaku, tad jāmaina likumdošana attiecībā…
Vai tas ir pareizi?
Bez šaubām, nav pareizi.
Un tālāk par Rīgas brīvostas pārvaldi, kur jūs kā valdes priekšsēdētājs saņēmāt teju 75 000, pārējie valdes locekļi - ap 65 000, kopumā ap 450 000 latu. Salīdzinām ar citu valsts uzņēmumu kaimiņvalstī - Somijas valsts meži, kuram 2008.gadā bija 100 miljonu eiro peļņa. Rīgas brīvostai nebija ne tuvu tādas peļņas, taču Somijas valsts mežu septiņu valdes locekļu alga kopā 2007.gadā bija ap 170 000 latu, kamēr Rīgas brīvostas pārvaldes valdei - 450 000. Vai ir pareizi, ka jūs saņemat trīs reizes vairāk?
Es jums atbildu - es algu nemaksāju.
Jūs jau teicāt, ka nav lietderīgi, ka saņemat vairāk par premjeru. Vai jūs uzskatāt, ka brīvostas algas ir lietderīgas?
Nu, mūsu saruna ir pilnīgi neauglīga. Ja es būtu Ministru prezidents, es, bez šaubām, savādāk skatītos uz šīm lietām.
Ļoti labi. Ja jūs būtu Ministru prezidents, vai jūs samazinātu šīs algas?
Es jums neatbildu, jo es neesmu Ministru prezidents.
Vēl jūsu programmā rakstīts: «Nodrošināsim kvalitatīvu asfalta segumu dzīvojamo rajonu iekšpagalmos un piebraucamajās ielās.» Ja tas netika izdarīts treknajos gados, kā to varēs izdarīt tagad?
Es domāju, ka treknie gadi nav zaimas objekts. Treknie gadi bija ļoti labi un veiksmīgi. Un daudz kas arī izdarīts. Ja mēs paskatāmies pilsētā, iedzīvotāji ir gandrīz visās mājās logus samainījuši, ļoti daudz ēku sabūvēts, tā ka tas nav tāds zaimas objekts. Tas, ka mēs treknajos gados arī ļoti daudz iekšpagalmu un mazo ieliņu saremontējām un, patīk vai nepatīk, esam ūdensvadu izbūvējuši uz Mežaparku, uz Vecāķiem, Zolitūdes rajonā, tie ir tādi darbi, kuriem zināmā mērā ir izmantoti treknie gadi. Es domāju, ka tās summas, kas ir izdalītas šajā gadā iekšpagalmiem, tiks apgūtas.