Tajā pašā laikā tikai 44 koalīcijas deputāti, kas gan bija pietiekami, nobalsoja par budžetu pavadošajiem grozījumiem valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību likumā, kuros paredzēts palielināt atalgojumu valsts uzņēmumu valdēs. Pret to balsoja vairāki Vienotības deputāti.
Paredzēts, ka budžeta likuma paketi Saeima 1. lasījumā skatīs 22. oktobrī. Tā ir pirmdiena un viena no nedaudzajām dienām, kad premjers Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Andris Vilks (abi Vienotība) vienlaikus atrodas valstī, nav aizņemti citos pasākumos un var piedalīties Saeimas sēdē. Par budžeta likumu galīgajā lasījumā Saeima plāno lemt 15. novembrī, un līdz tam gan Vienotība, gan VL-TB/LNNK cer rast finanšu avotus arī demogrāfijas pasākumiem, uz kuriem uzstāja VL-TB/LNNK. Valsts prezidents Andris Bērziņš intervijā LNT radījumā 900 sekundes ceturtdien pieļāva, ka runa nav par demogrāfiju, bet gan par kāda politiskā spēka, ar ko domāta VL-TB/LNNK, vēlmi palielināt savu ietekmi valdībā. Taču Valsts prezidents uzskata, ka «šis nebūs tas jautājums, kas radīs tik lielus satricinājumus» kā valdības krišana. Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis teica, ka ZZS neplāno nomainīt kādu partiju valdībā, bet, «ja notiek brīnums», iesaistīties koalīcijā tikai tad, ja tiek veidota jauna valdība. ZZS uzskata, ka VL-TB/LNNK esot nostādīta pazemojošā lomā ar diviem ministriem valdībā, savukārt citiem ar līdzīgu ietekmi ir pieci posteņi - kā Reformu partijai.
Pret grozījumiem likumā par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām nobalsoja Vienotības deputāti Ilma Čepāne, Andrejs Judins un Janīna Kursīte-Pakule, atturējās Aleksejs Loskutovs un Ingmārs Čaklais, kā arī Kārlis Eņģelis no Reformu partijas. I. Čepāne šo rīcību skaidroja ar to, ka projektam nav ietekmes uz budžetu un nav jābūt budžeta paketē. Var notikt diskusija par uzņēmumu valdes locekļu atalgojuma palielināšanu, bet tas jāskata parastajā kārtībā, un palielinājums nevar būt tik nesamērīgs - gandrīz divas reizes. Vienlaikus būtu jāparedz valžu locekļu atbildība un kandidātu izvērtēšana jāuztic personāla atlases kompānijām, uzskata deputāte.