Bīstamību Olaines iedzīvotājiem un apkārtējai videi ugunsgrēks nav radījis, savukārt informācija par pašai ražotnei nodarītajiem materiālajiem un tehniskajiem bojājumiem vēl joprojām nav apkopota.
«Ugunsgrēkā ir cietusi viena no uzņēmuma ražošanas ēkām, savukārt citas ražošanas ēkas no uguns ir izdevies pasargāt,» Dienai teica Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele. Viņa norādīja, ka dzēšanas darbi ēkā pabeigti jau pirmdienas rītā, tomēr ugunsdzēsēji turpina darbu pie ēkā noplūdušās sālsskābes savākšanas. VUGD pārstāve norādīja, ka pēc dienesta speciālistu vērtējuma ugunsnelaime nerada bīstamību apkārtējiem iedzīvotājiem un videi. Arī Valsts vides dienesta (VVD) preses sekretāre Inese Meiere norāda, ka «no vides viedokļa viss ir kārtībā - būtiska piesārņojuma nav ne gaisā, ne arī gruntsūdeņos».
Uzņēmuma Biolars pārstāvji nevarēja sniegt nekādus komentārus par notikušās ugunsnelaimes izraisītajiem materiālajiem zaudējumiem un tās cēloņiem. «Visa uzņēmuma vadība atrodas notikuma vietā, un šobrīd joprojām vēl nav apkopota nekāda informācija,» teica uzņēmuma pārstāve, kura Dienai savu vārdu nenosauca. Biolars pārstāve atzina, ka šobrīd tas, kādus materiālos postījumus ir nodarījusi ugunsnelaime, vēl tiek noskaidrots. Notikuma vietā Diena pirmdienas rītā pārliecinājās, ka ugunsgrēks nodarījis spēcīgus postījumus ražošanas ēkas trešajam stāvam, būtiski sabojājot telpās izvietotās tehnoloģiskās iekārtas, savukārt zemākos stāvus liesmas skārušas ievērojami mazāk un darbs uzņēmuma uguns neskartajos cehos turpinās.
Jāmin, ka šis nav pirmais gadījums, kad uzņēmumu Biolars, kas ir viens no lielākajiem ķīmijas uzņēmumiem Baltijā un specializējies krāsu, laku, autoķīmijas un sadzīves ķīmijas ražošanā, skāris nopietns nelaimes gadījums -2009. gada 23. jūlijā no uzņēmumam piederošās kravas Rīgas ostā noplūda un sprādziena draudus radīja bīstama viela - acetona ciānhidrīns. Šī viela, nonākot organismā, pārtop par clvēka dzīvībai ārkārtīgi bīstamo zilskābi. Avāriju izraisīja cisternā sākusies nekontrolējama ķīmiska reakcija, kuras iespaidā tilpnē paaugstinājās temperatūra un spiediens. Kā iespējamais avārijas cēlonis tolaik tika minēta nepietiekami iztīrīta tilpne. Savukārt pēdējo gadu videi postošākā ar ķīmisko ražošanu saistītā ugunsnelaime notika 2011. gada 3. jūlijā, kad Pārdaugavas ražotnē Baltais vējš notikušā ugunsgrēka dēļ vidē lielos apjomos nonāca sadzīves ķīmijas koncentrāti, izraisot ekoloģisku katastrofu Mārupītē.
Saistībā ar ugunsnelaimi Valsts policija (VP) ir uzsākusi kriminālizmeklēšanu, un, kā skaidroja VP Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis, policijai šobrīd vēl nav versiju par ugunsgrēka cēloņiem, un kriminālprocess uzsākts, ņemot vērā īpašumam un personu veselībai nodarīto kaitējumu.