No aptuveni 18,6 miljoniem pacientu, kas ik gadu ārstējas Vācijas medicīnas iestādēs, 190 tūkstoši sūdzas par kļūdām ārstu darbā. Aptuveni 19 tūkstošos gadījumu mediķu kļūmēm bijušas nāvējošas sekas, secināts pētījumā, kuru pasūtīja veselības apdrošināšanas uzņēmums AOK. Vācijā negadījumos uz ceļa katru gadu dzīvību zaudē aptuveni 3300 cilvēku.
Tomēr patiesais slimnīcās pieļauto kļūdu daudzums esot ievērojami lielāks, jo ik gadu ārstēšanas procesā notiekot no 360 tūkstošiem līdz 720 tūkstošiem incidentu, kam patiesībā nevajadzētu notikt.
Visbiežāk nekvalitatīvas ārstēšanas gadījumi ir saistīti ar slimnīcās iegūtām infekcijām, nepareizu medikamentu izrakstīšanu vai pēc operācijām pacientos aizmirstiem svešķermeņiem.
Vācu mediķi, kam pētījuma rezultāti nav glaimojoši, uzsver, ka kļūdas reti kad esot saistītas ar nekvalitatīvu mediķu darbu, bet gan organizatoriskām problēmām un daudzu medicīnisko procedūru «komplicēto dabu».
Vācijas Slimnīcu biedrība apgalvo, ka drošības standarti Vācijas medicīnas iestādēs pašlaik ir augstāki nekā līdz šim. «Tas ir labi redzams, ja salīdzina starptautiski,» biedrības vadītājs Georgs Baums sacīja ziņu aģentūrai DPA. «Gatavība uzlabot kvalitāti un drošība nekad nav bijusi lielāka.»
Vācijas veselības ministrs Hermanis Grē ir paziņojis, ka vienai no valsts prioritātēm ir jābūt centieniem panākt maksimāli sekmīgu ārstēšanu.