Taču tajās ir arī vairākas jaunas un sabiedrībā jau zināmas sejas, piemēram, bijušais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis, kurš bija Latvijas ceļa un LPP/LC biedrs, krimināltiesību eksperts Andrejs Judins. Pēc ārpus lielās politikas pavadīta gada tajā atgriezties atkal gatava arī Anna Seile, kurai ir 20 gadu parlamentārā darba pieredze.
Vienotība startē Saeimas vēlēšanās ar pilnu sarakstu, kurā ir 115 kandidātu. No tiem 30 ir jaunāki par 35 gadiem, kandidātu vidējais vecums ir 44,6 gadi. Augstākā izglītība ir 110 kandidātiem, 10 politiķi ir ieguvuši doktora grādu, sarakstā ir 16 tiesību zinātņu eksperti. Vēlēšanām pieteikti 82 vīrieši un 33 sievietes, astoņiem Vienotības sarakstā iekļautajiem ir arī ārvalstu pilsonība. No tagadējiem ministriem un Saeimas deputātiem vēlēšanās nestartēs ekonomikas ministrs Artis Kampars, kurš iepriekšējās vēlēšanās ieguva otru labāko rezultātu Zemgalē, kā arī deputāti Imants Viesturs Lieģis un Dzintra Hirša. Uz šo Saeimu nepretendē arī bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece.
Divi no kandidātiem nav nevienas Vienotību veidojošās partijas biedri - J. Lāčplēsis un Daugavpils mūzikas skolas direktors Aivars Broks. Latgales sarakstā ir pieteikts arī Daugavpils teātra režisors Harijs Petrockis-Petrovskis. Vēlēšanās startēs arī pazīstamais mūziķis Harijs Ozols. Sarakstā ir vēl vairākas tajā iepriekšējās vēlēšanās neredzētas sejas - SIA Ogres trikotāža valdes priekšsēdis Aivars Veiss, bijušais Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Mārtiņš Sausiņš, lauksaimnieks Juris Plēsums. Ja 10. Saeimas vēlēšanās Vienotības sarakstā bija viens bijušais sociāldemokrāts - Atis Lejiņš - , kurš turklāt ieguva vislielāko balsu skaitu Zemgalē, tad uz 11. Saeimu kandidē vēl divi bijušie sociāldemokrāti - Ansis Dobelis un Ervins Labanovskis. Vienotības pieteikums vēlēšanās liecina, ka tā ir sabalansējusi teritoriju pārstāvniecību, kā arī deleģē uz Saeimu vairākus pašvaldību pārstāvjus un vietējos līderus - Mārupes novada domes priekšsēdi Mārtiņu Bojāru, Apes novada priekšsēdi Astrīdu Harju, Līgatnes mēru Aināru Šteinu.
Izraudzītā pieeja kandidātiem atvēlēt sarakstā vietu atbilstoši iegūtajam vēlētāju atbalstam ir atvieglojusi tā sagatavošanu un liecina par komandas prognozējamību. Pateicoties vēlētāju atbalstam, piemēram, Lolita Čigāne startē Rīgā kā trešā aiz Ģirta Valda Kristovska un finanšu ministra Andra Vilka, kurš iepriekš bija Vidzemes sarakstā - tiesa, tikai sestais populārākais. Ar 2. numuru Kurzemē kandidē Ints Dālderis, kas iepriekš bija ieguvis astoto labāko rezultātu. Taču šādu izņēmumu nav daudz, un tie saistīti vai nu ar politiķu sasniegto aizvadītajā gadā, vai ar to, ka viņi ir kampaņas līderi apgabalā. Sarakstā ir arī mazāk zināmi uzvārdi un iekļauti cilvēki, kas bijuši deputātu palīgi vai konsultanti.