Mūsu aģentūrā nebija ne štatu, ne nopietnas algu samazināšanas. Tas izskaidrojams ar to, ka 2007.-2013.gadā projektu skaits strauji pieauga, tādēļ darbs bija jāoptimizē tā, lai mēs ar esošajiem resursiem varētu tikt galā. Algas paši nedaudz samazinājām, jo jābūt solidāriem ar pārējo sabiedrību. Esmu pārliecināts, ka būs jāgriež vēl, par kādiem 10-20%, jo finansējums no budžeta saruks. Es nepārdzīvoju: zinu, uz kā rēķina varu vēl ietaupīt, turklāt arī cenas gājušas uz leju. Turklāt tas joprojām ir par maz, lai sasniegtu tos algu samazinājuma apmērus, kas bijuši privātajā sektorā.
Lietuvā ES fondu apgūšana ir pasludināta par prioritāti, jo citas naudas investīcijām Lietuvā patlaban nav. Darām visu, lai ES naudas apgūšana neapstātos. Lietuva pat ir paņēmusi kredītu, lai būtu nauda līdzfinansējumam. Statistika liecina, ka esam vieni no līderiem ES fondu līdzekļu apgūšanā. Arī pie mums daudzi sūdzas par to, ka process ir pārāk birokrātisks, taču jāņem vērā, kāda ir mūsu mentalitāte. Ja nebūtu kontroles, daudzi uzņēmēji to izmantotu.
Viena no lielākajām mūsu sabiedrības problēmām ir homofobija. Mūsu Saeimā pat grasijās pieņemt likumu, kas medijiem aizliegtu pozitīvi izteikties par viendzimuma attiecībām. To nepieņēma, taču šī tēma joprojām ir karsta.
Šajā ziņā Lietuva un Latvija vēl joprojām ir banānu republikas. Jā, mums ir daudz gudru cilvēku, bet vērtību ziņā vēl atpaliekam no vecajām ES valstīm. Piemēram, esmu dzirdējis, ka Latvijā iepriekšējos gados par vienu no galvenajām vērtībām tika uzskatīts jauns auto. Žēl redzēt, kā cilvēki iedzīvojas jaunos stereotipos. Tāpēc es priecājos, ka iestājusies krīze, tā palīdzēs mums mainīt domāšanu.