Ārmstrongs savu padošanos pamatojis ar jušanos kā Franca Kafkas romāna Process galvenajam varonim Jozefam K. - bezpalīdzīgam un neizbēgami vainīgam, lai gan pierādījumu nav. Divus gadus Ārmstronga lietu izmeklēja federālais aģents Džefs Novickis, bet bez rezultātiem. Ārmstrongs savā uzrunā uzsver, ka pēdējos gados ir piekritis visiem pieprasītajiem dopinga testiem, visi bijuši negatīvi, bet apsūdzības nav rimušās. «Es atsakos piedalīties procesā, kas ir netaisnīgs,» raksta Ārmstrongs.
Vienīgās dopinga proves Ārmstrongam karjeras laikā, kurās tika atrasts dopings, bija 1999. gada urīna analīzes. Tiesa, tajās konstatētie kortikosteroīdi nebija pietiekamā kvantitātē, lai provi atzītu par pozitīvu. Vēlāk tika apstiprināts, ka neliela daļa kortikosteroīdu bijusi viņam izrakstītajos medicīnas preparātos. Visos pārējos gadījumos apsūdzības Ārmstrongam izvirzītas uz aizdomu, nevis faktu pamata: te kāda analīze esot nepareizi glabāta, te sportista ārsts (Mišele Ferrari) tiekot turēts aizdomās par dopinga piegādāšanu saviem sportistiem, te kāds no mazāk titulētiem Ārmstronga komandas biedriem esot redzējis ko aizdomīgu.
Pats riteņbraucējs uzsver, ka nekad nav lietojis aizliegtās vielas un ir visu laiku visvairāk pārbaudītais atlēts pasaulē. Šajā sakarā vērts pieminēt Ārmstronga uzvarēto cīņu ar vēzi. 1996. gada oktobrī tobrīd 25 gadus vecajam Ārmstrongam diagnosticēja vēzi trešajā stadijā. Viņa iespējas izdzīvot ārsti novērtēja ar mazāk nekā 40% varbūtību. Toreizējā ķīmiskā terapija paredzēja arī aizliegto vielu lietošanu, bet Ārmstrongs izvēlējās ārstēšanā izmantot alternatīvas vielas, tādējādi glābjot savu turpmāko karjeru, kas pēc vēža uzveikšanas bijusi vēl spožāka nekā pirms tam. Visus savus septiņus Tour de France titulus viņš izcīnīja pēc atgriešanās sportā no 1999. līdz 2005. gadam, kas viņu padarīja par visu laiku titulētāko riteņbraucēju pasaules prestižākajā velobraucienā.
Savā paziņojumā Ārmstrongs uzsvēra arī faktu, ka USADA nav tiesīga vienpersoniski atņemt viņam visus titulus, ko viņš izcīnījis UCI sacensībās. UCI pagaidām atklājusi tikai to, ka gaida oficiālu paziņojumu ar paskaidrojumiem no USADA.
Apsūdzētais atklāja, ka turpmāk sevi ziedos fonda darbībai. Viņa dibinātais ar vēzi slimo atbalsta fonds šogad svinēs 15 gadu jubileju. «Man ir pienākumi pret tiem, kuri savu brīvo laiku ziedo cīņai ar vēzi. Par šo misiju es nebeigšu cīnīties,» raksta Ārmstrongs.
Ja arī USADA panāks titulu atņemšanu Ārmstrongam, tā nespēs viņam atņemt karjeras laikā nopelnīto godu. To apstiprina arī divkārtējā olimpiskā čempiona BMX riteņbraukšanā Māra Štromberga rakstītais tviterī: «Man viņš joprojām būs visu laiku labākais šosejas riteņbraucējs.»