Taču sēdē abu politisko spēku pretrunīgās attiecības tika noliktas visu apskatei līdz pat Vjačeslava Dombrovska (RP) secinājumam, «ka maskas ir kritušas». To viņš paziņoja, uzstājoties par Augstākās izglītības padomes sastāvu, izsakot šaubas, vai Vienotība ir ieinteresēta izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa (RP) rosinātajās reformās.
Nebija ilgi jāgaida Vienotības līderes, Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas atbildes runa, kurā viņa vērsās pie Reformu partijas ar vārdiem: «Es jautāju jums: kur ir Ķīļa reformu plāns? Kur viņš ir? Es arī labprāt ar to iepazītos un izteiktu savus par un pret. Ja jūs prasāt no citiem to plānu, tad varbūt sāciet ar sevi!» Uzstāšanos pavadīja Vienotības deputātu aplausi. Viedokļu atšķirība par reformām izglītībā abu partiju starpā nav jaunums. Reformu partija vēlas, lai ministram būtu premjera V. Dombrovska atbalsts, jo reformas var īstenot tikai tad, ja tajās ir ieinteresēta visa valdība. Savukārt Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis Dienai teica, ka premjers ir vairākkārt runājis ar ministru, bet problēma ir tā, ka partija vairāk piedāvājot idejas, nevis konkrētu rīcību.
Kad Saeimas darba kārtībā bija lēmuma projekts par Pētera Putniņa iecelšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja vietnieka amatā, Vienotība nodemonstrēja izteiktu nerēķināšanos ar Reformu partiju, kura bija lūgusi šo jautājumu atlikt, lai varētu uzklausīt Latvijas Bankas un Finanšu ministrijas vadību, kas kandidātu izvirzīja. RP ir šaubas, vai pretendents atbilst likumā noteiktajiem kritērijiem, uz ko norādīja V. Dombrovskis (RP). Vienotība ar opozīcijas partiju Zaļo un Zemnieku savienības un Saskaņas centra balsīm nodrošināja kandidātam pārliecinošu vairākumu - 67 balsis -, gūstot arī trešās valdības partijas Visu Latvijai!-TB/LNNK atbalstu. Nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks arī no Saeimas tribīnes pateica, ko domā par Reformu partiju: «Šodienas sarunas te man atgādina, ka Reformu partija uzvedas kā tāda kaprīza, augstprātīga dāma. Izskatās, ka jums kāds bacilis ir iemeties, jo tā paštaisnuma sajūta, ka jums ir vienīgā taisnība, laikam tiešām ir ne ļoti veselīga.»
Vaicāts, kāpēc Vienotība nevarēja respektēt RP lūgumu jautājumu atlikt, Dz. Zaķis atbildēja, ka divas nedēļas partijas varēja iepazīties ar kandidātu. Viņš arī sacīja, ka pārmetumus drīzāk būtu pelnījusi RP, kura ar ZZS un SC balsīm panāca, ka komisijām tiek nodoti RP sagatavotie grozījumi likumā par svētku un atceres dienām, kas paredz papildināt pantu par reliģiskajām svētku dienām ar normu, ka «citus reliģisko svētkus atzīmē katras konfesijas noteiktajās dienās». Abas pārējās koalīcijas partijas šo projektu neatbalstīja. Informācija par partiju kuluāru sarunām rada iespaidu, ka Vienotība ar opozīciju savu darbību koordinē prasmīgāk un arī ZZS un SC atbalsts RP ierosmei varētu būt saskaņots ar premjera partiju. Lai gan ir iespaids, ka RP nav ne prasmes, ne tādu politisko sabiedroto, lai pievārētu Vienotību, viens no RP deputātiem tomēr sacīja: «Šajā Saeimā var izveidot arī citu vairākumu.»