L. Čigāne uzskata, ka Dz. Zaķim būtu jāatsakās no deputāta mandāta un jāaiziet no politikas. Tomēr juridiski nevar piespiest viņu tā rīkoties, un politiķis negatavojas atsaukties šim mudinājumam un arī turpmāk sola atbalstīt valdību. Ierosinājumam Dz. Zaķi izslēgt no frakcijas var nepietikt balsu, jo ir deputāti, kuri uz šo ierosmi raugās pragmatiski, - Vienotības frakcijā ir 23 deputāti, kuru vidū ir arī no partijas aizgājušais Veiko Spolītis, kurš bija vadījis auto alkohola reibumā. Frakciju skaitliskais sastāvs iespaido partiju pārstāvniecību valdībā, un, ja deputātu skaits samazinās, tas var atsaukties uz ietekmi valdībā.
Frakcijā Dz. Zaķis neesot bijis pārāk aktīvs, bet komisijā viņš joprojām darbojoties ļoti ieinteresēti, atzina vairāki deputāti. Opozīcijā esošās Saskaņas frakcijas līderis Jānis Urbanovičs Dienai apstiprināja, ka Saeimas komisijas darbā Dz. Zaķis piedalās aktīvi. Uz vaicāto, vai viņam nevajadzētu nolikt mandātu, J. Urbanovičs atbildēja: «Ja viņš neuzskata sevi par vainīgu, tad rīkojas adekvāti, no tā neatsakoties.» Deputāts atgādināja, ka Dz. Zaķa vēlēšanu kampaņa atklājusi viņu kā ļoti labu organizatoru, visticamāk, politiķis šīs spējas un cita veida kapacitāti vēlēsies izmantot nākamos trīs gadus līdz jaunām vēlēšanām. J. Urbanovičs skaidri nepateica, kas ir domāts ar cita veida kapacitāti, jo to tikai nojaušot. No teiktā izriet, ka Dz. Zaķim varētu būt ietekme noteiktās, bet neatklātās aprindās, kurām būtiska arī viņa atrašanās svarīgajā Saeimas komisijā.
Dz. Zaķis ceturtdien pārsteidza savus nu jau bijušos kolēģus ar paziņojumu par izstāšanos no partijas, jo tajā viņš lēmumu pamatoja nevis ar vēlmi mazināt Vienotībai nodarīto kaitējumu, ko radīja vēlētāju balsu pirkšanas skandāli, bet gan sabojāja Vienotības reputāciju vēl vairāk. «Nolēmu izstāties no partijas, lai sekmīgi kalpotu vēlētājiem Latgalē. Vienotībā iestājusies stagnācija. Trūkst spilgtu līderu un politisku ideju. Iekšējie grupējumi tā vietā, lai rūpētos par valsti, nodarbojas cits ar cita apkarošanu. Maniem vēlētājiem tas nav pieņemami,» paziņoja Dz. Zaķis. Viņš ar siltām jūtām atceroties Jauno laiku, kurā cilvēkiem ir degušas acis. Politiķis par savu lēmumu paziņoja laikā, kad Vienotības līdere Solvita Āboltiņa atrodas komandējumā ASV, bet valde bija plānojusi par viņa izslēgšanu lemt 2. novembrī.
Vienotības frakcijas vadītājas vietnieks Kārlis Šadurskis prognozē, ka valdes lēmums nebūtu Dz. Zaķim labvēlīgs. «Tiesa nav konstatējusi Dzintara Zaķa iesaisti balsu pirkšanā, bet tā ir secinājusi, ka viņš ir ievēlēts ar dažām negodīgi iegūtām balsīm.» Uz vaicāto, vai tā nebija kļūda startēt Latgales vēlēšanu apgabalā, nevis Zemgalē, kur balsotāji iepriekš nebija izmantojuši šādas negodīgas metodes, Dz. Zaķis žurnālistiem mundri atbildēja: «Zemgales vēlētājiem solīto jau biju izdarījis, bet Latgalē trūka tāda cilvēka, kas māk tādā valodā, kā Latgales vēlētāji vēlas, ar viņiem runāt un ar viņiem strādāt.» Pirms Saeimas vēlēšanām Dz. Zaķis zināmu darbu ieguldīja arī sadarbībā ar Zilupes mēru Oļegu Agafonovu, kurš izstājās no Saskaņas un izrādīja interesi iesaistīties Vienotībā. Partijas vadība gan noraidīja iespēju viņu uzņemt savās rindās. J. Urbanovičs apstiprināja, ka O. Agafonovs vēlēšanās palīdzēja Dz. Zaķim, kurš «acīmredzot deva viņam argumentus, kā dēļ Oļegs Agafonovs nevarēja neatsaukties mudinājumam palīdzēt Vienotībai un tās satelītam Latgales partijai».