Šonedēļ zinātnes žurnālā Science publicētais pētījums vēsta, ka Mēness atdalījies no Zemes pēc planētas sadursmes ar kādu milzīgu objektu. Toreiz Zeme ap savu asi rotējusi daudz straujāk un diena 24 stundu vietā ilgusi tikai divas līdz trīs stundas.
Ņemot vērā Zemes rotācijas ātrumu, sadursme ar milzīgu objektu spētu atdalīt no Zemes tik lielu daļu kā Mēness. Piedāvātā teorija stāsta, ka Zeme tikai vēlāk sasniegusi pašreizējo rotācijas ātrumu, kas radies gravitācijas mijiedarbības rezultātā no Zemes riņķošanas ap Sauli un Mēness riņķošanas ap Zemi.
Līdz šim vadošā teorija par Mēness rašanos vēsta, ka tas atdalījies no kāda milzīga - izmēros Marsam līdzīga - objekta, kas ietriecies Zemē Saules sistēmas agrīnajā attīstības posmā. Teorija izsaukusi kritiku, nākot klajā pētījumiem, kas apliecinājuši Zemes un Mēness izotopu līdzību, liekot tos nodēvēt pat par izotopiskiem dvīņiem.
S. Stjuarte ir zemes un planetāro zinātņu profesore Hārvarda universitātē, savukārt M. Čuka, kura izstrādājusi pēcdoktorantūras pētījumu, ir astronome un ārpuszemes dzīvības izmeklējumu centra SETI pētniece.