Tātad ziņojumā paliek arī politiski un morāli atbildīgo politiķu uzvārdi, jo valsts un pašvaldību būvniecības politika, pēc vairākuma deputātu domām, varētu būt viens no iemesliem, kas novedis līdz traģēdijai.
Par ziņojumu nobalsoja astoņi deputāti, lai to apstiprinātu bija nepieciešamas septiņas balsis. Komisijas sekretārs I. Dālderis Dienai sacīja, ka viņš varētu ziņojumu neparakstīt, jo nepiekrīt tajā minētajiem apgalvojumiem par personu atbildību. Ziņojums ir jāparaksta priekšsēdētājam un sekretāram. Komisijas vadītājs Ringolds Balodis (NSL) varētu lūgt kādu kolēģi to izdarīt I. Dāldera vietā. Ja agrāk parlamentārās izmeklēšanas komisiju ziņojumi bija jāparaksta visiem deputātiem, tad tagad tos var pieņemt ar balsu vairākumu un vadība ar parakstiem tikai apstiprina sēdē pieņemto vairākuma lēmumu, uzskata R. Balodis.
Izmeklēšanas komisijas galaziņojumā kā politiski atbildīgie ir minēti bijušais premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība), bijušie ekonomikas ministri Artis Kampars (Vienotība) un Daniels Pavļuts, kā arī bijušie ministrijas valsts sekretāri Anrijs Matīss un Juris Pūce (toreiz bezpartijiskie). Tajā ir nosauktas arī Rīgas domes atbildīgās amatpersonas - Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) un Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs. «Viņi ir valstsvīri, kuri varēja strādāt labāk,» komentēja R. Balodis, norādot, ka galvenā atbildība politiķiem ir jāuzņemas par Valsts būvinspekcijas likvidēšanu.
Juridiskas sekas personu minēšana neizraisa. Taču, iespējams, šo dokumentu tulkos un par tā saturu informācija nonāks arī ārpus Latvijas robežām, kas arī varēja būt viens no mērķiem, tajā iekļaujot politiski atbildīgo vārdus. Šajā sarakstā kā bijušais premjers ir arī Eiropas Komisijas viceprezidents V. Dombrovskis. Iniciatīva minēt uzvārdus pieder Artusam Kaimiņam (LRA), kurš sēdē atzina, ka esot ļoti priecīgs par uzvārdu saglabāšanu galaziņojumā. Zenta Tretjaka (Saskaņa) to neatbalstīja, piekrītot I. Dāldera minētajam, ka atbildību var izvērtēt tikai tiesa. Savukārt koalīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Kārlis Seržants ir balsojis pret politiķu vārdu svītrošanu. Ingūna Rībena (NA) nepiedalījās šā lēmuma pieņemšanā, kurā balsis sadalījās pieci pret seši. Viņa norādīja, ka komisijas uzdevums nebija izvērtēt amatpersonu atbildību, bet gan traģēdijas cēloņus un sekas - deputātei esot kauns no augsta līmeņa speciālistiem, kas bija uzaicināti uz komisijas sēdēm. «Mums radās brīnišķīgs gala ziņojums, kas ir lieliski sagatavots, bet tad mēs sākām bezjēdzīgu farsu ar uzvārdiem,» sacīja I. Rībena.
R. Balodis ir zinātnieks, kura juridiskās zināšanas un pieredze, visticamāk, arī deva iespēju komisijai sagatavot kvalitatīvu pārskatu par gada laikā iegūto informāciju un secinājumiem. Taču viņš sēdē atzina, ka nejūtas tik spēcīgs orators, lai viens pats nolasītu Saeimas sēdē vairāk nekā astoņdesmit lappušu garo tekstu, kas varētu aizņemt divas stundas. Tāpēc tas būšot jālasa uz maiņām. Pēc ziņojuma noklausīšanās Saeimā tas jāpublicē oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis, astotajā dienā pēc tam parlamentārās izmeklēšanas komisija savu darbu beidz, informēja R. Balodis. Komisija nosūtīs ziņojumā atspoguļotos priekšlikumus Saeimas komisijām, valdībai, ministrijām un citām institūcijām, uz kurām tie varētu attiekties. Šo iestāžu kompetencē ir lemt par dokumentā konstatēto trūkumu novēršanu.