Biogāzes stacijas redzamas daudzās Zviedrijas pašvaldībās. Tās nodrošina ar elektrību gan ciematus, gan veselus pilsētu mikrorajonus. Turklāt zviedri neskopojas ar savu pieredzi un palīdzējuši šādas stacijas uzbūvēt arī Dienvidkorejā un ASV.
Zviedri ir pārliecināti, ka šāda elektrības ražošana - izmantojot lopu mēslus un sadzīves atkritumus - atmaksāsies, kad ielās nonāks elektromobiļi. Tad viņi ātri atbrīvosies no naftas atkarības, ziņo aģentūra Reuters.
Ne velti Eiropas Komisija atzinusi Stokholmu par ilgtspējīgāko pilsētu Eiropā. Šajā pilsētā top jauns rajons, kas tiek projektēts kā videi draudzīga priekšpilsēta. Tas ir tikai pirmais solis, lai īstenotu ambiciozo mērķi līdz 2050. gadam atbrīvot galvaspilsētu no fosilā kurināmā. Jau tagad pasažierus pārvadā 80 autobusu, kuri darbojas ar biogāzi vai metānu, kas tapis, pārstrādājot sadzīves atkritumus.
Stokholmā un tuvējās pašvaldībās iedzīvotāji noslēdz līgumu par atkritumu nodošanu apkurei. Šādā veidā ik gadu tiek iegūti 500 tūkstoši tonnu mājsaimniecību un 200 tūkstoši tonnu šķirotu rūpniecisko atkritumu. Tos pārstrādājot, zviedri iegūst ap 450 gigavatstundām elektrības un siltumu, ar ko vienotā sistēmā tiek apkurināti ceturtdaļmiljona iedzīvotāju mājokļi.