Veselības likstas - sastiepumi, sasitumi, mežģījumi, krustenisko saišu bojājumi, lūzumi, plecu un locītavu vainas - var piemeklēt jebkurā sporta veidā, uzsver eks-perti. Šādas traumas fizisko aktivitāšu cienītājiem nav nekas neparasts un gadās regulāri.
Risku iedzīvoties savainojumā var mazināt, ja sportists tehniski pareizi izpilda vingrinājumu un pirms spēles vai starta iesilda muskuļus. Ja muskulatūra nav trenēta, nav ieteicama pārslodze. Pārpūles dēļ savainojumos bieži iedzīvojas brīvdienu sportisti. Lai tā nenotiktu, svarīgi ieklausīties savā ķermenī.
Riska grupā ir arī pārgalvīgi adrenalīna mednieki un ekstrēmo sporta veidu cienītāji. Pie tādiem sporta veidiem pieskaitāma kalnu slēpošana, kas stabili ierindojas Top 5 piektajā pozīcijā, snovbords, riteņbraukšana un citi.
Visbiežāk traumas piemeklē sportistus, kas aizraujas ar komandu spēlēm, atzīst ārsti. Komandu sports ir aktīvāks, neparedzamāks - kāds kādam uzskrien vai uzlec virsū. Šādā sportā modrības zaudēšanai ir augsta cena - nākas maksāt ar veselību.
Aptauja liecina, ka bieži traumas tiek gūtas arī hokejā, vingrošanā, motosportā un cīņas sporta veidos. Peldēšanā traumu risks ir vismazākais, novērojuši eksperti, ja vien ar to neaizraujas profesionāli.