Līdz ar to pašlaik Āfrikas cūku mēra vīruss apstiprināts 22 meža cūkām un piecās mājas cūku turētāju saimniecībās. PVD saņēma laboratorisko analīžu rezultātus, kas apliecina, ka Āfrikas cūku mēra vīruss apstiprināts trīs mājas cūku saimniecībās - Krāslavas novada Piedrujas un Kalniešu pagastā, kā arī Dagdas novada Bērziņu pagastā. Par mājas cūku saslimšanu Dagdas novada Bērziņu pagastā veterinārārstu informēja dzīvnieku īpašnieks. Novietnē bija 41 cūka, no kurām Āfrikas cūku mēra vīruss laboratoriski apstiprināts vienai cūkai. Cūku novietne un dzīvnieki bija reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā (LDC). Bīstamais vīruss apstiprināts arī divās Krāslavas novada pagastu piemājas saimniecībās, kurās mita piecas cūkas. Saskaņā ar Āfrikas cūku mēra apkarošanas plānu tiks iznīcinātas visas 46 cūkas no šīm saimniecībām.
Āfrikas cūku mēris konstatēts arī divām meža cūkām Krāslavas novada Ķepovas pagastā un vienai Bērziņu, un vienai Indras pagasta pierobežā. Līdz 14. jūlijam PVD inspektori Āfrikas cūku mēra aizsardzības un uzraudzības zonā ir pārbaudījuši 3776 mājas, no kurām cūkas tiek turētas 564 saimniecībās, kopējais mājas cūku skaits - 2186, ziņo PVD.
No 9. jūlija, kopš saistībā ar Āfrikas cūku mēri sācis darboties Pārtikas un veterinārā dienesta Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karstais telefons, dienesta speciālisti ir saņēmuši vairāk nekā 30 zvanu, zvanītāji lielākoties ir Latgales reģiona iedzīvotāji, ziņo Nozare.lv. Pirmajās dienās aktivitāte bijusi mazāka, taču zvanu skaits palielinājies brīvdienās. Vakar veterinārie inspektori saņēma aptuveni divus zvanus stundā. Uz karsto telefonu ir zvanījuši arī individuāli mednieki un mednieku organizāciju pārstāvji. Jautājumi bijuši par tālāko rīcību ar nomedītajām meža cūkām.