«Šie cilvēki tika izvēlēti tāpēc, ka viņi ir augstas klases speciālisti. Ir nepieciešams plašāka mēroga skatījums, ne tikai Latvijas, un arī izpratne par biznesa norisēm ārpus Latvijas, starptautiskā pieredze - šīs ir tās lietas, kas pamatā tika vērtētas, nevis viņu partijiskā piederība,» satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) atbildējis, komentējot to, ka divi SM deleģētie pārstāvji Niks Bulmanis un Uldis Martinsons ir saistīti ar koalīcijas partijām.
K. Gerhards pastāstīja, ka valsts deleģētie pārstāvji aviokompānijas padomē tika izvēlēti pēc viņu pieredzes uzņēmumu pārvaldīšanas jomā, kā arī tika ņemts vērā tas, ka Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs bija lielākais naudas ieguldītājs no valsts puses, palielinot airBaltic pamatkapitālu. Tādēļ padomē no valsts puses deleģēts arī LVRTC valdes loceklis G. Kiršteins.
N. Bulmanim, kurš agrāk Rīgas brīvostas valdē deleģēts kā Jaunā laika pārstāvis, bet viņa sieva Laura Bulmane, tāpat kā satiksmes ministrs K. Gerhards, šogad vēlēšanās startē nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK Rīgas sarakstā, esot liela pieredze finanšu darbībā. Viņš vadījis banku, darbojies pensiju fondos, strādājis arī brīvostā. Savukārt U. Martinsonu, kurš savulaik Rīgas domē startējis no Jaunā laika saraksta, starptautiskās lidostas Rīga padomē agrāk ieteica Ekonomikas ministrija. K. Gerhards informēja, ka U. Martinsons pats ir bijis lidotājs un viņam ir priekšstats par nozari.
Jaunus padomes locekļus vajadzēja, jo 5. augustā K. Gerhards izteica neuzticību un atsauca no airBaltic padomes SM pārstāvjus - padomes priekšsēdētāju Vigo Legzdiņu un padomes locekļus Arni Muižnieku un Daci Falkani - saistībā ar darījumu, kad aviokompānijas zīmols tika pārdots aviokompānijas vadītājam Bertoltam Flikam piederošajai kompānijai Baltijas aviācijas sistēmas. BAS padomē pārstāvēs līdzšinējie tās locekļi Ilmārs Razumovskis un Žans Šarls Korsaks. Padomi bija paredzēts apstiprināt jau pirms nedēļas 30. augustā, bet tad šis jautājums tika atlikts.
Latvijas valstij airBaltic pieder 52,6% akciju, BAS - 47,2% akciju, ko firma 2009. gada sākumā iegādājās no SAS.